Τζάμπολ αγάπης (6ο – 8ο – Ειδικό Δημοτικό Κορυδαλλού) – Μάιος 2018

Υπάρχουν στιγμές, όπως αυτές που όλοι μας βιώσαμε την Τετάρτη 16 Μαΐου 2018, στο 12ο Τζάμπολ Αγάπης, που τα λόγια δύσκολα μπορούν να περιγράψουν διότι δεν μπορούν να αποδώσουν πραγματικά τα συναισθήματα που πλημμύρισαν τις ψυχές όλων μας βλέποντας τους συμμετέχοντες μαθητές  τριών Δημοτικών Σχολείων της πόλης μας (6ου – 8ου και Ειδικού Δημοτικού)  να αποδεικνύουν με τον καλύτερο τρόπο πως δεν υπάρχει τίποτα το διαφορετικό ανάμεσά τους. Σαν μια ομάδα , σαν μια γροθιά αποτέλεσαν για όλους μας ένα πρότυπο συνεργασίας, ομαδικότητας, αλληλεγγύης, ομοψυχίας και σεβασμού προς μίμηση.
Ευχαριστούμε θερμά το “Τζάμπολ Αγάπης” και τον κύριο Τσουμπρή που από την πρώτη στιγμή άνοιξε την αγκαλιά του και στήριξε τις προσπάθειες όλων μας. Ευχαριστούμε θερμά τον προπονητή κ. Παναγιώτη Γιαννάκη και τον παίκτη της ΑΕΚ Τσινεμελού Ελονού που με την ευγενική παρουσία τους τίμησαν ιδιαίτερα την εκδήλωσή μας. Ευχαριστούμε τις ομάδες μπάσκετ Προμηθέας Πατρών, Ολυμπιακού & Παναθηναϊκού για τα υπέροχα δώρα που πρόσφεραν στην λαχειοφόρο μας.

Τα μέλη των Δ.Σ. των Συλλόγων Γονέων

Οι Διευθυντές των Σχολείων και οι Σύλλογοι Διδασκόντων