Εφαρμογές για όλες τις τάξεις
ΤΠΕ 6ο Δημοτικό

Σκακιστική άσκηση

ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΣΗ ΤΗΣ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Παρελαύνουν μαθητές και μαθήτριες της Ε και ΣΤ τάξης και όσοι – όσες της Δ έχουν στολές από αδέρφια κ.λπ.

Μπλε υφασμάτινο παντελόνι  ( ή σκούρο τζιν) και αντίστοιχα φούστα τα κορίτσια, γαλάζιο πουκάμισο  και άσπρη (έχουμε και την εκρού εκδοχή) ζακέτα με V.

Μαύρα παπούτσια (ή σκούρα) και λευκό καλσόν τα κορίτσια. Μπλε παπιγιόν.

ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Αντιγραφή page 0001

Πρόσκληση σε επιμορφωτική συνάντηση γονέων για τη μετάβαση στο Γυμνάσιο

Λήψη αρχείου

Μαθητικός Διαγωνισμός Ζωγραφικής και Δοκιμίου – 100 χρόνια από τη Μικρασιατική τραγωδία

Εγγραφές μαθητών – μαθητριών για το σχολικό έτος 2022-2023

Εκδηλώσεις την Παρασκευή 28-01-2022 για τους Τρεις Ιεράρχες

Η εορτή των Τριών Ιεραρχών (30 Ιανουαρίου) θα τιμηθεί την Παρασκευή 28 Ιανουαρίου 2022 με δραστηριότητες ανά τμήμα στο χώρο του Σχολείου.

Σύνδεσμος για το μάθημα της Φυσικής Αγωγής : Ολυμπιακά Αθλήματα Στίβου

Ωρολόγιο πρόγραμμα Τηλεκπαίδευσης.

page 0001

Τα μαθήματα σύμφωνα με το ισχύον εβδομαδιαίο πρόγραμμα.

Οι ψηφιακές αίθουσες των εκπαιδευτικών θα σταλούν σε κάθε τμήμα χωριστά με e-mail.

Κλειστές αύριο όλες οι σχολικές μονάδες του Δήμου Κιλκίς

Με απόφαση του Δημάρχου Κιλκίς Δημήτρη Κυριακίδη αύριο Δευτέρα 24 Ιανουαρίου όλες οι σχολικές μονάδες του Δήμου Κιλκίς (Νηπιαγωγεία, Δημοτικά Σχολεία, Γυμνάσια, Λύκεια καθώς και οι εκπαιδευτικές δομές ειδικής εκπαίδευσης (Ειδικό Σχολείο Κιλκίς, Ενιαίο Ειδικό Γυμνάσιο – Λύκειο, Ειδικό Εργαστήρι Επαγγελματικής Εκπαίδευσης Κατάρτισης) θα μείνουν κλειστές εξαιτίας της επικράτησης ιδιαίτερα χαμηλών θερμοκρασιών. Επιπροσθέτως, η αναστολή λειτουργίας των σχολικών μονάδων προκρίνεται ως προληπτικό μέτρο για την αποφυγή έκθεσης των μαθητών και του εκπαιδευτικού προσωπικού σε δριμύ ψύχος λόγω του τακτικού αερισμού των αιθουσών διδασκαλίας με σκοπό τον περιορισμό της διασποράς της Covid – 19.
Τα σχολικά μαθήματα θα καλυφθούν αύριο με εξ αποστάσεως διδασκαλία (τηλεκπαίδευση) σε συνεργασία των Προϊσταμένων των δύο εκπαιδευτικών βαθμίδων του νομού με τις οικείες Διευθύνσεις των Σχολείων.
Η απόφαση του Δημάρχου εκδόθηκε μετά από συνεννόηση και με τη σύμφωνη γνώμη των Προϊσταμένων της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κιλκίς.
Ανοιχτοί θα παραμείνουν οι δημοτικοί παιδικοί – βρεφονηπιακοί σταθμοί καθώς και οι δομές προσχολικής αγωγής της ΚΔΕΚ.

Ευχές

thumbnail karta2020221