“Η νέα γενιά για την Ειρήνη”: Η ψηφοφορία των Ακροατών, European School Radio – MAKE IT HEARD 2023.

Αγαπητοί γονείς,

Τη φετινή σχολική χρονιά, το σχολείο μας με την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών Πηνελόπης Τσιρίκου, Νατάσσας Ευαγγελούδη και Βάσως Παρασκευοπούλου, συμμετείχε με τους/τις μαθητές/τριες της Στ’ τάξης, στον Μαθητικό Ραδιοφωνικό Διαγωνισμό Τραγουδιού “Καν’ το ν’ ακουστεί 2023” του European School Radio με τη σύνθεση “Χρυσός Αληθινός”. Την επιμέλεια της σύνθεσης είχε η εκπαιδευτικός της μουσικής κ. Γιώτα Παυλίκου.

Στον διαγωνισμό υπάρχουν δύο είδη βραβείων. Αυτά που δίνει η επιτροπή αξιολόγησης (1η, 2η, 3η θέση ανά τύπο σχολείου (νηπιαγωγείο, δημοτικό κ.α) και το Βραβείο Ακροατών Τραγουδιού επίσης ανά τύπο σχολείου. Το Βραβείο Ακροατών Τραγουδιού λαμβάνει η συμμετοχή με τις περισσότερες ψήφους από τους ακροατές.

Η ψηφοφορία λήγει στις 20 Απριλίου 2023 και ώρα 23:59

Διαδικασία ψηφοφορίας

1. Κάνετε κλικ στον παρακάτω υπερσύνδεσμο

1. Αναζητείστε το τραγούδι μας με κωδικό: 8403, με τίτλο “Χρυσός Αληθινός”
  2. Το ακούτε τουλάχιστον μέχρι τη μέση οπότε και εμφανίζεται μία καρδιά.
  3. Κάνετε κλικ στην καρδιά και αυτό ήταν!!

Σημαντική σημείωση: Μπορείτε να ψηφίσετε εκ νέου από κινητές συσκευές εφόσον συνδεθείτε με δεδομένα στο διαδίκτυο.

Ας προωθήσουμε λοιπόν, μέσα από κάθε διαθέσιμο μέσο, το τραγούδι των μαθητών/τριών του σχολείου μας , ώστε όλοι/ες μαζί να επιβραβεύσουμε την προσπάθεια τους και να κάνουμε να ακουστεί δυνατά το φιλειρηνικό σύνθημα “Η νέα γενιά για την Ειρήνη”.

ESR FullLogo2D Alt3Από το 67ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών