ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ- FIRST AID SEMINAR

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Δευτέρα 17 Ιουνίου 2024 σεμινάριο Πρώτων Βοηθειών από τον εθελοντή διασώστη κ. Τάκη Ευρυπιώτη πέντε ωρών. Μάθαμε για την αντιμετώπιση διαφόρων περιπτώσεων ώστε να μπορούμε να είμαστε χρήσιμοι και χρήσιμες στους μαθητές και μαθήτριες μας και σε όποιον μπορεί να χρειαστεί βοήθεια!

ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ

A five- hour seminar on First Aid took place today, Monday 17th June 2024 by the volunteer rescuer Mr. Takis Evripiotis. We learnt how to handle various incidents so that we can be useful to our students and to whomever may need help!

ΑΠΟΝΟΜΗ ΤΙΤΛΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

Σας ενημερώνουμε ότι ο Σύλλογος Διδασκόντων θα δώσει τους τίτλους σπουδών την Παρασκευή 14 Ιουνίου από τις 8:15-9:15 π.μ. και δε θα λειτουργήσει η πρωινή ζώνη. Τα παιδιά θα έρθουν σχολείο χωρίς τσάντες και θα αποχωρίσουν με ευθύνη των γονέων- κηδεμόνων τους.

We would like to inform you that the Teachers’ Association will give the graduation papers on Friday 14th June from 8:15- 9:15 am and the morning zone will not be operated. The students will come to school without their bags and they will depart with their parents’ and guardians’ responsibility.

ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ- SUSPENSION OF SCHOOLS OPERATION

ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΠΡΩΤΟΒΑΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΛΟΓΩ ΚΑΥΣΩΝΑ

Τα σχολεία της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Αθηναίων αναστέλλουν τη λειτουργία τους για την Τετάρτη 12/6/2024 και την Πέμπτη 13/6/2024 λόγω καύσωνα.

The schools of Primary Education of the Municipality of Athens suspend their operation due to the heat wave on Wednesday 12th June and on Thursday 13th June.

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ- SCHOOL’S SCHEDULE

Σας ενημερώνουμε ότι το σχολείο την Παρασκευή 7 Ιουνίου και τη Δευτέρα 10 Ιουνίου δε θα λειτουργήσει λόγω των ευρωεκλογών.

We would like to inform you that the school will be closed on Friday, 7th June and Monday 10th June because of the European elections.

ΤΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ- LAST SCHOOL TRIP

Το σχολείο μας πραγματοποίησε την τελευταία του σχολική εκδρομή για το 2023- 2024 στις αθλητικές εγκαταστάσεις AFC Soccer Academy στο Χαλάνδρι. Καλό Καλοκαίρι!!!

Our school went on its last trip for 2023- 2024 to AFC Soccer Academy in Chalandri. Have a GREAT SUMMER!!!ΧΟΡΟΣ 1 ΧΟΡΟΣ 2 ΧΟΡΟΣ

ΧΟΡΟΣ!DANCING!!!

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ! DOING SPORTS!

ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΛΙΓΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ!LET’S REST A BIT!!!

ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΟΑΥΛΙΟ

Η εκπαιδευτικός των εικαστικών κα Φανή Σοφολόγη έφτιαξε ένα παιχνίδι για τα παιδιά, “κουτσό με σχήματα”!

Τα χρώματα ήταν δωρεά του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας.

The teacher of Arts Ms Fani Sofologi created a game for the children. The colours were donated by the Parents’ Association.

προαύλιο

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ

Καλημέρα, σας ενημερώνουμε, για όσους ενδιαφέρονται, για τη διαδικασία εισαγωγής μαθητών/τριών στην Α΄ Γυμνασίου του Μουσικού Σχολείου Αθήνας σχολικού έτους 2024-2025.

Οι υποψήφιοι/ες μαθητές/τριες δεν χρειάζεται να έχουν μουσικές θεωρητικές γνώσεις, ούτε είναι υποχρεωτικό να γνωρίζουν να παίζουν κάποιο μουσικό όργανο.

Η μεταφορά των μαθητών/τριών από και προς το σχολείο γίνεται καθημερινά με λεωφορεία δωρεάν.

Επίσης καθημερινά πραγματοποιείται σίτιση των μαθητών/τριών λόγω διευρυμένου ωραρίου.

Ευχαριστούμε πολύ! Μουσικό Σχολείο Αθήνας

ΟΙ ΤΡΟΒΑΔΟΥΡΟΙ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ- THE TROUBADOURS OF THE ROADS

Σήμερα Τετάρτη 15 Μαΐου 2024 οι μαθητές του σχολείου μας απόλαυσαν τους Τροβαδούρους της Ασφάλτου με τους Burger Project, που έκαναν την Κυκλοφοριακή Αγωγή γιορτή! Χορέψαμε, τραγουδήσαμε, γελάσαμε με την καρδιά μας και μάθαμε πώς θα πρέπει να κυκλοφορούμε στους δρόμους για να είμαστε ασφαλείς. Ο Captain Τζίμι, ο Αλ Μαλαπόλας Καλαμπόκης, ο Professor Κόσμικ, ο Barbie G, o Mr Finger και η Βεατρίκη θα μας μείνουν αξέχαστοι! Ευχαριστούμε!

Today Wednesday 15th May 2024 the students of our school enjoyed a wonderful performance by the Burger Project. We danced, sang, laughed and learnt how to move around safely in the streets! Thank you!!!

ΤΡΟΒΑΔΟΥΡΟΙ 1      ΤΡΟΒΑΔΟΥΡΟΙ 2      ΤΡΟΒΑΔΟΥΡΟΙ 3

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ- HAPPY EASTER

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 65ου Δημοτικού Σχολείου Αθηνών εύχεται ολόψυχα το Άγιο Φως της Ανάστασης να χαρίσει στους μαθητές μας και στις οικογένειές τους γαλήνη, αγάπη, ψυχική ηρεμία και υγεία!

Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα!

The Teachers’ Association of the 65th Primary School of Athens wish all the students and their families peace, love, calmness and health!

Happy Easter!

ΑΥΓΟΥΛΑΚΙΑ Β       ΑΥΓΟΥΛΑΚΙΑ Γ

Αυγουλάκια από τη Β και Γ τάξη!

ΚΟΥΝΕΛΑΚΙΑ 1

Καλαθάκια- κουνελάκια από τη Β τάξη!

ΚΑΛΑΘΑΚΙΑ Ε2

Καλαθάκια και πασχαλινές κάρτες από το Ε2!