Πρώτες μέρες στο σχολείο

Μια καινούρια σχολική χρονιά ξεκίνησε. Οι πρώτες μέρες δύσκολες το άγχος αποχωρισμού μεγάλο. Γνωριστήκαμε, ζωγραφίσαμε το αρχικό μας γράμμα και σχεδιάσαμε τον εαυτό μας

14454670_1799990366940239_2038587465_n

Ακούσαμε τον Μάνο Λοίζο να μας τραγουδά κάτω από ένα κουνουπίδι. Μας άρεσε τόσο πολύ που το ζωγραφίσαμε!!!!
Μιλήσαμε για κανόνες μεταξύ άλλων είπαμε πως τα χέρια δεν είναι για να δέρνουμε αλλά για τόσα πολλά άλλα πράγματα. Μπορούν να γίνουν κλαδιά και να φτιάξουν ένα δέντρο....