Η βία στη ζωή των παιδιών

Ενημερώνουμε τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών του Σχολείου μας ότι:

Την Παρασκευή 1-3-2013 τα μαθήματα θα γίνουν κανονικά μέχρι και την 5η ώρα (12.35 μ.μ.). Στη συνέχεια οι μαθητές θα σχολάσουν, ενώ οι καθηγητές θα παρακολουθήσουν ενημερωτική συνάντηση που διοργανώνει ο Συμβουλευτικός Σταθμός Νέων της Δ.Δ.Ε.Κοζάνης σε συνεργασία με τον υπεύθυνο του Συνηγόρου του Παιδιού κ. Γεώργιο Μόσχο (αριθμός απόφασης 432/4-2-2013 της Περιφερειακής Δ/νσης Π. & Δ. Εκπ/σης Δυτικής Μακεδονίας).

Ο Συμβουλευτικός Σταθμός Νέων Κοζάνης και οι Σχολικές Δραστηριότητες Α/θμιας Εκ/σης Κοζάνης  και Β/θμιας Εκ/σης Κοζάνης σας προσκαλούν στην ομιλία το Συνηγόρου του Παιδιού στην Κοζάνη στο Κοβεντάρειο την Παρασκευή 1 Μαρτίου και ώρα 6.00 μ.μ. με θέμα:

“Η βία στη ζωή των παιδιών: Διαπιστώσεις και προτάσεις του Συνηγόρου του Παιδιού”

Συνδιοργανωτές: ΕΛΜΕ Κοζάνης, Σύνδεσμος Φιλολόγων Κοζάνης, Σύλλογος Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας, Κοβεντάρειος Δημοτική Βιβλιοθήκη.

Παρακαλείστε να παρακολουθήσετε την εκδήλωση.

Από τη διεύθυνση του Σχολείου