Το 5ο Γυμνάσιο συμμετέχει στην έκθεση με θέμα Πόλεις

Το 5ο Γυμνάσιο Ιωαννίνων , με την καθοδήγηση του Οδυσσέα Σέλιου καθηγητή Καλλιτεχνικών του σχολείου συμμετέχει στην έκθεση με θέμα Πόλεις που φιλοξενείται στο Μουσείο Αργυροτεχνίας. Η έκθεση διοργανώνεται Από το Μουσείο και τη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση. Η συμμετοχή μας γίνεται με χαρακτικά έργα , και οι μαθητές του σχολείου τύπωσαν και μοίρασαν στο κοινό αντίγραφα των έργων τους.

Το 5ο Γυμνάσιο στο Μουσείο Αργυροτεχνίας

Επισκεφθήκαμε στις 9 Μαΐου το Μουσείο Αργυροτεχνίας (http://www.piop.gr/el/diktuo-mouseiwn/Mouseio-Argyrotexnias/to-mouseio.aspx) Είχαμε την ευκαιρία να δούμε τη διαρκή έκθεση αλλά και τις εκθέσεις που φιλοξενούνται στο μουσείο.

Εκδρομή της Β Γυμνασίου στο Ναύπλιο

Οι μαθητές της Β ‘ Γυμνασίου συμμετείχαν σε  εκπαιδευτική εκδρομή στο Ναύπλιο που πραγματοποιήθηκε το διήμερο 7-8 Μαΐου.

Μυκήνες στην Πύλη των λεόντων

Μυκήνες