Ανακοίνωση για τις ενημερώσεις γονέων από τους εκπαιδευτικούς 2017-18

0

Συγγραφέας: 5ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ | Κατηγορία 0. Χωρίς κατηγορία | , στις 11-01-2018

ENHMΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ

Χρόνια πολλά και Καλά Χριστούγεννα από το ΣΤ’2!

Συγγραφέας: 5ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ | Κατηγορία ΣΤ2 | , στις 26-12-2017

Οι πιο γλυκές ευχές για Χρόνια πολλά και Καλά Χριστούγεννα από το ΣΤ’2!

Με αφορμή τη γιορτή των Ευχαριστιών (Thaksgiving)

0

Συγγραφέας: 5ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ | Κατηγορία 1. Α' τάξη, 2. Β' τάξη, Αγγλικά | , στις 26-12-2017

Εργασία των μαθητών των τμημάτων Α1, Α2, Β1, Β2, με αφορμή τη γιορτή των Ευχαριστιών (Thanksgiving) στις 23-11-2017 (Η.Π.Α).

Οι μαθητές απαντούν στο “Thank you for…    στην ώρα του μαθήματος των Αγγλικών.

Οι μαθητές της Ε’ και Στ’ τάξης στο ΠΙΚΠΑ Πεντέλης

0

Συγγραφέας: 5ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ | Κατηγορία 0. Χωρίς κατηγορία, 5. Ε' τάξη, 6. ΣΤ' τάξη | , στις 26-12-2017

Οι μαθητές της Ε΄και Στ΄τάξης μετέφεραν το χαρμόσυνο μήνυμα των Χριστουγέννων στα παιδιά του ΠΙΚΠΑ Πεντέλης! Με  πολλή αγάπη και χαρά πρόσφεραν παιχνίδια και είδη πρώτης ανάγκης!

0

Συγγραφέας: 5ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ | Κατηγορία 0. Χωρίς κατηγορία | , στις 14-12-2017

Χριστός γεννάται…στις καρδιές  μας!

Οι  μαθητές της Ε’ και ΣΤ’ τάξης θα  μεταφέρουν το χαρμόσυνο μήνυμα, της Γέννησης του Χριστού στα παιδιά του ΠΙΚΠΑ Πεντέλης, την Πέμπτη 21/12 στις 10:30 π.μ.  Μαζί με τα κάλαντα, τα τραγούδια και τις ευχές, θα δείξουν την αγάπη τους προσφέροντας παιχνίδια (καινούρια) για ηλικίες 0-5 ετών, σοκολατένια Αγιοβασιλάκια, μπισκοτάκια καθώς και pampers, μωρομάντηλα και φυσιολογικούς ορούς.

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την ευαισθησία και την αγάπη σας!

Καλά Χριστούγεννα!

Εκ της Δ/νσεως