Φεστιβάλ Άνοιξης

Για πρώτη φορά οι Σύλλογοι Γονέων και Κηδεμόνων όλων των σχολείων Μελισσοχωρίου διοργάνωσαν το Φεστιβάλ της Άνοιξης το οποίο συμπεριελάμβανε ανθοκοκομική έκθεση και πλήθος δραστηριοτήτων.

Το δικό μας Σχολείο συμμετείχε με κατασκευές αγγειοπλαστικής , με χορωδία από τα παιδιά της Στ΄ τάξης,

με αφήγηση μύθων  των παιδιών της Β΄ τάξης και  με έκθεση ζωγραφικής από την Δ΄ τάξη.

Σε αυτό το σημείο θα θέλαμε να εκφράσουμε τις ευχαριστίες μας στις δασκάλες των Α και Β τάξεων κ. Καφετζοπούλου Κ. και  κ. Μαυρίδου Σ. που με πολύ μεράκι και χαρά κατασκεύασαν με τα παιδιά πήλινα διακοσμητικά λουλουδάκια,

την εκπαιδευτικό της μουσικής κ. Τσιρτσώνη Αναστασία που επένδυσε μουσικά την εκδήλωση με τραγούδια του Χατζηδάκη και την εκπαιδευτικό των εικαστικών Ζωίδου Αλεξία που διακόσμησε την εκδήλωση με έργα των παιδιών της Δ τάξης.