ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Οι εγγραφές στα δημοτικά σχολεία για το σχολικό έτος

2018-19  θα πραγματοποιηθούν

από  την Τετάρτη  2 Μαΐου  έως και  την Παρασκευή 18 Μαΐου 2018.

Τη σχολική χρονιά 2018-2019 στην Α’ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1-1-2012 έως 31-12-2012.

Χρειαζόμαστε:

α. Αίτηση – Υπεύθυνη Δήλωση γονέα για εγγραφή στην Α΄τάξη (θα σας δοθεί από το σχολείο και θα συμπληρώσετε τα απαραίτητα στοιχεία).

β.   Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.), ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

γ.  Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή, (θα σας δοθεί από το σχολείο για να συμπληρωθεί από το γιατρό σας)

δ.  Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή.

ε.  Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό.

——————————————————————————————

στ. Αίτηση – Δήλωση γονέα για το Ολοήμερο (θα σας δοθεί από το σχολείο)

ζ.  Δήλωση μεταφοράς (θα σας δοθεί από το σχολείο σε περίπτωση που θέλετε το παιδί σας να έρχεται στο σχολείο με το λεωφορείο).