Χριστουγεννίατικο παζάρι Συλλόγων Γονέων 5ου Δημοτικού και Γυμνασίου Ωραιοκάστρου

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιείται και φέτος το χριστουγεννιάτικο παζάρι που διοργανώνουν από κοινού οι Σύλλογοι Γονέων και Κηδεμόνων του 5ου Δημοτικού Σχολείου και Γυμνασίου Ωραιοκάστρου, στις 12 και 13/12/2015 στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του Δημοτικού Σχολείου.

Η εκδήλωση αυτή είναι αποτέλεσμα της κοινής προσπάθειας μαθητών,εκπαιδευτικών και γονιών που και φέτος πρόσφεραν τις καλλιτεχνικές τους δημιουργίες με χριστουγεννιάτικα δώρα και κατασκευές.

Μικροί και μεγάλοι έβαλαν τα δυνατά τους ώστε να συγκεντρωθούν αντικείμενα, από την πώληση των οποίων θα υποστηριχτούν οι λειτουργικές ανάγκες των σχολείων μας.

Οι μαθητές με τη βοήθεια των δασκάλων τους πρόσφεραν κατασκευές που έφτιαξαν στις τάξεις τους αλλά και οι γονείς με πολύ προσωπικό κόπο και χρόνο , κατασκεύασαν υπέροχα αντικείμενα τέχνης και συγκέντρωσαν δώρα για τη λαχειοφόρο αγορά!

Σας καλούμε να θαυμάσετε τις δημιουργίες μας αλλά και να ανταλλάξουμε ευχές για χαρούμενες γιορτές!

Σας ευχόμαστε, ευτυχισμένα χριστούγεννα!

Κατασκευές μαθητών

Δημιουργίες των γονέων

Δώρα και δημιουργίες από τους γονείς.

Κυρίες των Συλλόγων Γονέων επί το έργον.

Ο πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων του 5ου Δημοτικού Ωραιοκάστρου, κος Κορίτσης με τις δικές του δημιουργίες.

Πλούσια δώρα αλλά και χαρούμενες χριστουγεννιάτικες μουσικές επιλογές από τον κ. Παπαζίδη.

Γλυκά και εδέσματα από τα μέλη των συλλόγων.

Δημιουργική απασχόληση των μικρών μας φίλων κατά τη διάρκεια του παζαριού με κατασκεύες, παραμύθια, θεατρικό παιχνίδι και προβολή ταινιών.