Ιανουάριος 2015 αρχείο

Γιορτή 3 Ιεραρχών

Ως Τρεις Ιεράρχες αναφέρονται οι τρεις επιφανείς άγιοι και θεολόγοι της χριστιανικής θρησκείας, προστάτες των γραμμάτων και των μαθητών, ο Ιωάννης ο Χρυσόστομος, ο Βασίλειος ο Μέγας και ο Γρηγόριος ο Ναζιανζηνός ή Γρηγόριος ο Θεολόγος. Αναδείχθηκαν πατέρες της εκκλησίας και άγιοι. Η σοφία και η δράση τους τους έδωσε τον τίτλο των μεγίστων φωστήρων, …

Συνέχεια ανάγνωσης

Λειτουργία σχολείων Π.Ε και Δ.Ε λόγω των βουλευτικών εκλογών 2015

Σας γνωρίζουμε ότι, λόγω της διενέργειας των βουλευτικών εκλογών στις 25       Ιανουαρίου 2015, τα σχολεία της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης δεν θα λειτουργήσουν την Παρασκευή 23 Ιανουαρίου 2015 και τη Δευτέρα 26 Ιανουαρίου 2015.

Καλωσορίσατε!

.Σας καλωσορίζουμε στον νέο ιστότοπο που δημιουργήθηκε από το 5ο Δημοτικό Σχολείο Ωραιοκάστρου για να βοηθήσει και να προάγει την επικοινωνία των μαθητών, εκπαιδευτικών και γονέων του σχολείου μας. Ελπίζουμε να αποτελέσει ένα χώρο όπου οι ιδέες , οι δραστηριότητες και τα νέα ενδιαφέροντα θα αμβλύνουν την επαφή και την επικοινωνία μας.

Στοιχεία επικοινωνίας

5ο Δημοτικό Σχολείο Ωραιοκάστρου 2χμ. Λητής -Μελισσοχωρίου Τ.κ. 57018  Θεσσαλονίκη τηλ. 2394032966 Fax: 2394032966 e-mail : mail@5dim-oraiok.thess.sch.gr