Αρχική » Ανακοινώσεις » Self test: Μόνο για μαθητές και εκπαιδευτικούς έως την Τετάρτη

Self test: Μόνο για μαθητές και εκπαιδευτικούς έως την Τετάρτη

Από σήμερα μέχρι και την Τετάρτη 12 Μαΐου θα γίνεται δωρεάν διάθεση 2 self tests από τα Φαρμακεία μόνο στην εκπαιδευτική κοινότητα.

Καλό είναι, να τα προμηθευτείτε άμεσα, αφού η εφαρμογή για τη εκπ/κη κοινότητα θα κλείσει την Τετάρτη μεσημέρι (???) και ο φαρμακοποιός σας δε θα μπορεί να μπει μέσω του ΑΜΚΑ του παιδιού στην πλατφόρμα των self test.

Πηγή: Newsbeast  (Πανελλήνιος Φαρμακευτικός Σύλλογος)

Στους μαθητές μας έχουν ήδη κοινοποιηθεί προφορικά τα παραπάνω και πολλοί ήταν ήδη ενήμεροι!!!

Επίσης, τους έχουμε δώσει φωτοαντίγραφα στα οποία μπορείτε να συμπληρώνετε το αποτέλεσμα του Αυτοδιαγνωστικού Ελέγχου.

Ευχαριστούμε, για την άψογη συμπεριφορά των μαθητών μας που υπαγορεύθηκε από σας τους γονείς.

Θα προσπαθούμε να σας κρατούμε ενήμερους έγκαιρα και έγκυρα.

Η Δ/ντρια του 5ου Δ. Σχ.Λάρισας

Λογαρά Εύη