ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ 2016-2017

Αγαπητοί γονείς – κηδεμόνες των μαθητών/τριών μας, το σχολείο είναι ο χώρος όπου τα παιδιά σας περνούν πολλές ώρες, μαθαίνουν, δημιουργούν, συνεργάζονται, παίζουν, χαίρονται αλλά κάποιες φορές μπορεί να αντιμετωπίζουν και δυσκολίες.

Οι κανόνες σκοπεύουν  στη διευκόλυνση της εκπαιδευτικής διαδικασίας ώστε το σχολείο να λειτουργεί ως μια κοινότητα αγωγής. Κοινός στόχος όλων μας είναι όχι μόνο η πρόοδος των μαθητών, αλλά κι η υιοθέτηση σημαντικών αξιών, όπως η συνεργασία, η αλληλεγγύη, ο αμοιβαίος σεβασμός, η αποδοχή της ιδιαιτερότητας του «άλλου», η ενσυναίσθηση.

Διαβάστε τον κανονισμό λειτουγίας του σχολείου μας

Yahoo Facebook Twitter Digg FriendFeed Delicious Google Translate
Υποβλήθηκε στις 15 Σεπτεμβρίου 2016 στις 11:33 μμ. Μπορείς να παρακολουθείς τα σχόλια για το άρθρο χρησιμοποιώντας RSS 2.0. Τα σχόλια και τα pings δεν επιτρέπονται

Τα σχόλια είναι κλειστά.