Αναζήτηση Πληροφοριών

Σχ. Έτος 2015 – 2016

Αναζήτηση πληροφοριών

Κυρίες και κύριοι,

Οι μαθήτριες και οι μαθητές της ΣΤ΄ Τάξης, σε συνεργασία με τους μαθητές της Α΄ Τάξης και με τη βοήθεια των δασκάλων μας, κατά τo τρέχον Σχ. Έτος, θα υλοποιήσουμε Πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, το οποίο εντάσσεται στο πλαίσιο εφαρμογής της Ευέλικτης Ζώνης ,

με θέμα: « 5ο Δημοτικό Σχολείο Κορυδαλλού –

Μισός αιώνας προσφοράς, στην τοπική κοινωνία»

Για την υλοποίηση αυτού του Προγράμματος, αναζητούμε παλαιούς αποφοίτους αλλά και εκπαιδευτικούς του 5ου Δημ. Σχ. Κορυδαλλού, προκειμένου να μας δώσουν πληροφορίες από τα σχολικά χρόνια στο 5ο Δημ. Κορυδαλλού και, εάν είναι εφικτό, να μας δανείσουν φωτογραφικό υλικό, για τη δημιουργία αρχείου. Στόχος του Προγράμματος είναι να γνωρίσουμε, να καταγράψουμε και να παρουσιάσουμε την ιστορία του Σχολείου μας, από τα πρώτα χρόνια της λειτουργίας του ως τις ημέρες μας αλλά και να οραματιστούμε το μέλλον του!

Παρακαλούμε, όποιος ενδιαφέρεται να μας βοηθήσει στην έρευνά μας, να επικοινωνήσει μαζί μας ηλεκτρονικά, στην παρακάτω διεύθυνση: 5dimkor@gmail.com ή τηλεφωνικά, με τον Διευθυντή του Σχολείου,

κ. Βασίλη Καλαβρό : 210 4951177

Κορυδαλλός, 2 Νοεμβρίου 2015

Με εκτίμηση Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Στ΄ Τάξης

Κατηγορίες: Αναζήτηση Πληροφοριών, Σχ. Έτος 2015-2016. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.