Εβδομάδα αλληλεγγύης 29/11 – 3/12/2021

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 5ου Δημοτικού Σχολείου Ρεθύμνου ολοκλήρωσε σήμερα με χαρά την παράδοση των προϊόντων που μαζεύτηκαν στην εβδομάδα Αλληλεγγύης. Αποδέκτες είναι το Κοινωνικό Παντοπωλείο Ρεθύμνου , Το Χαμόγελο του Παιδιού  και το Γηροκομείο Ρεθύμνου.

Ακόμη, σχολικά είδη παραδόθηκαν σε μαθητές της Κω με πολλή αγάπη από τα

ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΣΕΙΣΜΙΚΟΥ ΚΥΝΔΙΝΟΥ

Συλλογικός Προγραμματισμός Σχολικής Μονάδας σχολικού έτους 2021-22

Λήψη αρχείου

Πρώτη Έκθεση Εσωτερικής Αξιολόγησης του Εκπαιδευτικού Έργου της Σχολικής Μονάδας

ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ – Σχέδιο Δράσης Σχολικής Μονάδας

Λήψη αρχείου

Δημοσίευση σχεδίου δράσης της σχολικής μονάδας αναφορικά με τα Εργαστήρια Δεξιοτήτων.

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2021-22

Αγαπητοί γονείς,

Στο ξεκίνημα  της νέας σχολικής χρονιάς ευχόμαστε από καρδιάς σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες καλή επιτυχία, δύναμη και επίτευξη στόχων και τους καλωσορίζουμε στον συναρπαστικό κόσμο της κατάκτησης της γνώσης.

Καλή δύναμη και σ’ εσάς τους γονείς που στηρίζετε το έργο  μας και την προσπάθεια των παιδιών σας. Με δεδομένη την απαραίτητη

Υπεύθυνοι τμημάτων για το σχολικό έτος 2021-2022

Ύστερα από απόφαση του Συλλόγου Διδασκόντων οι υπεύθυνοι των τμημάτων για το νέο σχολικό έτος είναι:

Α1 Σηφογιαννάκη Αγάπη

Α2 Λαντζουράκη Σπυριδούλα

Β1 Ζαρκάδη Θεοδώρα

Β2 Σβάρνα Αθηνά

Γ1 Λυσιόβα Κατερίνα

Γ2 Αραμπατζόγλου Αντιγόνη

Δ1 Γερογιαννάκη Νίκη

Δ2 Ψυχουντάκης Στέλιος

Ε1 Διαμαντή Στέλλα

Ε2 Κοϊνάκης Νίκος

Στ1 Καράμπαλης Γιάννης

Στ2 Βελονάκη Χαρούλα

Ολοήμερο: Μώρου Μαρία

Ανακοίνωση για την ημέρα του Αγιασμού σχολικού έτους 2021-2022

Αγαπητοί γονείς,

Με την έναρξη της σχολικής χρονιάς 2021-2022  σας καλωσορίζω  και σας εύχομαι  υγεία, προσωπική και οικογενειακή ευτυχία.

Ο Αγιασμός  των μαθητών και εκπαιδευτικών του 5ου Δημοτικού Σχολείου Ρεθύμνης για το σχολικό έτος 2021-22 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13  Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 09:00.

Οι μαθητές θα έρθουν στο σχολείο στις 08:15 και