Μήνυμα από τον Διευθυντή

Αγαπητές Οικογένειες του 5ου Δημοτικού Σχολείου Ευόσμου,

Όσον αφορά στην έξοδο των μαθητών μας από το σχολικό συγκρότημα – μετά το πέρας των μαθημάτων στις 1:15μ.μ. –  θα ήθελα να επισημάνω ότι οι μαθητές των μεγάλων τάξεων Δ, Ε και ΣΤ, που έχουν αδέρφια στις μικρότερες τάξεις, θα αποχωρούν από τις εξόδους των μικρότερων τάξεων.

Πιο αναλυτικά, οι μαθητές της Δ, Ε και ΣΤ τάξης που έχουν αδέρφια στην Α τάξη, από την έξοδο της οδού  17η Νοέμβρη.

Οι μαθητές της Δ, Ε και ΣΤ τάξης που έχουν αδέρφια στην Β και Γ τάξη από την έξοδο της οδού  Επαμεινώνδα.

Όλοι οι άλλοι μαθητές των τάξεων Δ, Ε και ΣΤ τάξης από την έξοδο της οδού Βεργίνας.

Τέλος, στην περίπτωση που υπάρχουν μαθητές -αδέρφια στις μικρές μας τάξεις, θα αποχωρούν από την έξοδο της Α τάξης, δηλαδή αυτή της 17 Νοέμβρη.

Στόχος μας είναι η οι γονείς των μαθητών μας να συναντούν τα παιδιά τους σε μία έξοδο, γρήγορα, και με ασφάλεια.