Δωρεάν Μαθήματα Θεατρικής Αγωγής

Αγαπητοί γονείς,

θα θέλαμε να σας επισημάνουμε ότι έχουν ξεκινήσει τα μαθήματα της Θεατρικής Αγωγής από τον ηθοποιό κύριο Χρήστο Κωτσόπουλο, τα οποία προσφέρονται ΔΩΡΕΑΝ στους μαθητές των σχολείων μας και πραγματοποιούνται κάθε Παρασκευή και ώρες 16:30-18:30. Ο κύκλος αυτών των μαθημάτων καταλήγει στο τέλος της χρονιάς σε μια θεατρική παράσταση, την οποία, μάλιστα, οι μαθητές θα έχουν την ευκαιρία να παρουσιάσουν στο φεστιβάλ μαθητικής δημιουργίας που πραγματοποιείται κάθε χρόνο στον δήμο μας. Όμως μέχρι στιγμής η προσέλευση είναι απογοητευτικά μικρή, με κίνδυνο να ακυρωθούν τα μαθήματα, καθώς απαραίτητη προϋπόθεση για την οικονομική κάλυψή τους από τον δήμο είναι το τμήμα που θα συσταθεί να αποτελείται από το λιγότερο πέντε άτομα.

Το χρονικό περιθώριο για να αποφασιστεί αν θα ακυρωθούν ή θα συνεχίσουν να πραγματοποιούνται τα μαθήματα λήγει στις 23 Δεκεμβρίου, οπότε παρακαλούμε οι ενδιαφερόμενοι να δηλώσετε συμμετοχή και να προσέλθετε στα μαθήματα, ώστε να μην αφήσουμε ως σχολείο αυτή την εξαιρετική ευκαιρία για εμπλουτισμό των γνώσεων και των δεξιοτήτων των παιδιών μας να πάει χαμένη.

Με εκτίμηση,

τα μέλη του Δ.Σ.