25η Μαρτίου 2024

Σήμερα πραγματοποιήθηκε η γιορτούλα μας για τον εορτασμό της 25ης Μαρτίου και του Ευαγγελισμού της Θεοτόκου παρουσία γονέων.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!!!

Χρόνια πολλά!

Τσικνοπέμπτη 2024

Σήμερα γιορτάσαμε την Τσικνοπέμπτη στο σχολείο μας… Φάγαμε τα καλούδια που μας έφτιαξαν οι μανούλες, ήπιαμε τους χυμούς μας, μασκαρευτήκαμε και διασκεδάσαμε χορεύοντας και τραγουδώντας!!!

Καλό καρναβάλι!!!

Θεατρική Παράσταση “Ο Πιστός Φόλος”

Σήμερα υποδεχτήκαμε στο χώρο του σχολείου μας τη θεατρική ομάδα ΄΄Τραμπάλα΄΄ και μας παρουσίασαν τη θεατρική παράσταση:΄΄Ο Πιστός Φίλος΄΄. Η παράσταση αυτή μας πέρασε μηνύματα για τα ανθρώπινα δικαιώματα, τα δικαιώματα των παιδιών, την αξιοπρέπεια, τον αλληλοσεβασμό, τη συνεργασία, την αλληλοβοήθεια και την κοινωνική ευαισθησία.

Περάσαμε πολύ όμορφα!!!

Κοπή Βασιλόπιτας 2024

Κόψαμε τις βασιλόπιτες μας… Ευχαριστούμε τις μανούλες για τις πεντανόστιμες δημιουργίες τους!

Καλή Χρονιά!!!

2ο εργαστήριο δεξιοτήτων

Θεματικός άξονας: Ενδιαφέρομαι και Ενεργώ, Κοινωνική Συναίσθηση και Ευθύνη

Υποενότητα:Κοινωνική συναίσθηση και ευθύνη