Αγαπάμε τον τόπο μας?

Αυτή είναι φωτογραφία ,που τράβηξε σήμερα το πρωί και μου έστειλε ,μαθήτρια μου και μια απο τις καλλιτέχνιδες των υπέροχων τοιχογραφιών που φιλοτεχνήσαμε πέρυσι.Προσπαθήσαμε να ομορφύνουμε τον εξωτερικό χώρο του σχολείου,με τοιχογραφλιες γεμάτες χρώμα και με το μήνυμα,οτι ο κόσμος της Τέχνης και των χρωμάτων της ,είναι πηγή ζωής και ηρεμίας.Προσπαθήσαμε να καλύψουμε την απεραντη μαυρίλα και τα υβριστικά συνθήματα που κάλυπταν τους τοιχους του σχολείου μας για ολοκληρα χρόνια!!
Αλλά κάποιος θέλει να αποτυπώσει τις δικές του απόψεις και πιστεύω πάνω στα έργα μας ,δείχνοντας παντελή έ λ λ ε ι ψ η 16466990_393610074322334_1066820031_nσ ε β α σ μ ο ύ στον κόπο μας !
Πριν σηκώσεις το χέρι δεικτικά για να κάνεις κήρυγμα ,ψάξε μήπως κρυβεις πρώτα απ όλα ΕΣΥ έναν φασίστα μέσα σου…

Copyright © 2017. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.

Τα σχόλια είναι κλειστά.