Λίγα λόγια για μένα

Γεννήθηκα και μεγάλωσα στα Γιάννενα.
Σπούδασα, τη μεγάλη μου αγάπη τη Ζωγραφική ,στη Ανώτατη Σχολή Καλών Τεχνών Αθήνας.
Παρακολούθησα για 2 χρόνια το τμήμα Νωπογραφίας και φορητών εικόνων και το τμήμα ψηφιδωτού και αποφοίτησα με άριστα.
Επέστρεψα στα Γιάννενα και εργάστηκα ως αναπληρώτρια στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση ,σε Τ.Ε.Ε.,Ι.Ε.Κ., και στα εικαστικά εργαστήρια των δήμων Ιωαννιτών και Ανατολής.
Φιλοτέχνησα εικόνες αγιογραφίας για ιδιώτες και για το Μουσείο της Ιστορίας της Ιατρικής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.
Η επιτυχία μου στον διαγωνισμό του Α.Σ.Ε.Π. με οδήγησε πριν αρκετά χρόνια στο 4ο Γυμνάσιο Ιωαννίνων.
Τα τελευταία χρόνια επιζητώ να δω από κοντά τα μεγάλα μουσεία και τα διάσημα αριστουργήματα των μαέστρων της ζωγραφικής ,ωστέ να έχω προσωπικές εντυπώσεις για να μοιραστώ με τους μαθητές μου.
Αγαπώ την Τέχνη και να δουλεύω με παιδιά και τη δουλειά μου που τα συνδιάζει !
Καλή περιήγηση στο μπλόγκ μου!

Τάσιου Μαρία
Ζωγράφος

ταξιδι 1

ταξιδι 4

ταξιδι 8

ταξιδι 9

ταξιδι11

ταξιδι12

Copyright © 2017. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.