Μιά Βαλίτσα στο σχολείο.!

Συγγραφέας: 4ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΣΠΑΤΩΝ | Κατηγορία ΦΙΛΑΝΑΓΝΩΣΙΑ | , στις 10-10-2017

Χθες, Δευτέρα 9 Οκτωβρίου 2017, έφθασε στο σχολείο μας μια βαλιτσούλα γεμάτη πολύτιμους  θησαυρούς. Οι θησαυροί της είναι τα υπέροχα βιβλία της με ιστορίες για / με ζώα. Έτσι με οδηγούς τους φίλους μας τα ζώα θα ταξιδέψουμε στον κόσμο της φαντασίας, της μαγείας, θα παλέψει το μυαλό μας ανάμεσα στο πραγματικό και το εξωπραγματικό, θα βρούμε λύσεις , θα διασκεδάσουμε , θα χαρούμε, θα λυπηθούμε και γενικά θα χαθούμε για λίγο σε έναν κόσμο διαφορετικά υπέροχο, στον κόσμο των βιβλίων. Σκοπός μας, να περάσουμε καλά , να μάθουμε, να αισθανθούμε,  να προάγουμε την φιλαναγνωσία  και έτσι να εκπαιδεύσουμε τους αναγνώστες του μέλλοντος.

Η Βαλίτσα είναι προϊόν δανεισμού,  από το Τμήμα Πολιτιστικών Θεμάτων της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής και θα παραμείνει στο σχολείο μας για ένα μήνα. ΜΑ-ΜΗ

P9270472  P9270476