Επίσκεψη οδοντιάτρων στο σχολείο μας..!!

0

Συγγραφέας: 4ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ - ΒΟΛΟΥ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 30-09-2016

2016-30-9--19-28-10

Την Πέμπτη 29-9-2016 ήρθαν στο σχολείο μας Οδοντίατροι από τον Οδοντιατρικό Σύλλογο Βόλου για να μιλήσουν στα παιδιά για τη Στοματική Υγιεινή και πόσο σημαντικό είναι να βουρτσίζουμε τα δόντια μας καθημερινά. Έδειξαν εικόνες στα παιδιά από υγιή και άρρωστα δοντάκια, τους είπαν για τις τροφές που κάνουν καλό στα δόντια μας και ποιες όχι και ότι δεν πρέπει να φοβούνται τον οδοντίατρο γιατί είναι φίλος μας και μας βοηθάει να έχουμε γερά δοντάκια. Τα παιδιά έδειξαν ενδιαφέρον και τους άρεσε η παρουσίαση. Ευχαριστούμε πολύ τις κυρίες Εξάρχου Μαρία και Νατσακάκου Βασιλική για την άμεση ανταπόκριση στο κάλεσμά μας και την πολύ ωραία παρουσίαση.