Φρεσκοβαμμένο το σχολείο μας…!!!!!

Δεκ 20155

Επιτέλους τελείωσαν οι εργασίες στο σχολείο μας το 4ο Νηπιαγωγείο Ν. Ιωνίας και μπορούμε πλέον να το χαρούμε όλοι..!!! Μετά από τρία χρόνια προσπαθειών με σοβαρά προβλήματα μόνωσης και υγρασίας φέτος το καλοκαίρι ξεκίνησαν οι εργασίες στο σχολείο μας και τελείωσαν τέλη Νοεμβρίου με νέα μόνωση και βάψιμο στον εσωτερικό και τον εξωτερικό χώρο του σχολείου. Οφείλω να ευχαριστήσω προσωπικά ως προϊσταμένη του σχολείου στις Τεχνικές Υπηρεσίες του Δήμου τον Διευθυντή κ. Σπύρο Τσιραντωνάκη, τον Αντιδήμαρχο Πολεοδομίας – Τεχνικών Υπηρεσιών και Κυκλοφοριακού Σχεδιασμού κ. Θανάση Σταυρίδη και την υπεύθυνη μηχανικό για την μελέτη κ. Δομνίκη Σταυριανού. Επίσης, θα ήθελα να ευχαριστήσω στο Τμήμα Συντηρήσεων τον Διευθυντή κ. Δημήτρη Χριστοδούλου και τον Προϊστάμενο κ. Κώστα Σταυρόπουλο για την πολύτιμη βοήθεια και στήριξή τους όλον αυτόν τον καιρό κατά τη διάρκεια των εργασιών, καθώς και όλους τους τεχνίτες που εργάστηκαν στο σχολείο μας και επιδιόρθωσαν όλες τις ζημιές. Είναι σημαντικό να τονιστεί ότι από τότε που ανέλαβε ο κ. Σταυρόπουλος τη συντήρηση των σχολείων μας η εργασία από όλους τους τεχνίτες είναι άμεση και αποτελεσματική. Τέλος, θα ήθελα να ευχαριστήσω και την Αντιδήμαρχο Παιδείας κ. Γιούλι Τοκαλή και την Πρόεδρο της Α’ θμιας Σχολικής Επιτροπής κ. Κότογλου Δέσποινα για την πολύτιμη συνεισφορά τους στον εξοπλισμό των σχολείων και στη διευκόλυνσή μας σε όποια προβλήματα αντιμετωπίζουμε. Μολονότι ζούμε σε δύσκολους καιρούς ο αγώνας μας για το αυτονόητο, να δημιουργήσουμε ένα σχολείο με υψηλά παιδαγωγικά και ποιοτικά κριτήρια, που αξίζει στους σημερινούς μαθητές και που μπορούν να το υπηρετήσουν οι σύγχρονοι εκπαιδευτικοί οφείλει να είναι σκοπός και να γίνει ο κανόνας.!!!!!!

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Φρεσκοβαμμένο το σχολείο μας…!!!!!