Άρση της μάσκας σε εκπαιδευτικές δομές – εξαιρούνται οι εξετάσεις

Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων, κατόπιν εισήγησης της Εθνικής Επιτροπής Προστασίας της Δημόσιας Υγείας έναντι του κορωνοϊού COVID-19, ανακοινώνει την άρση της υποχρεωτικής χρήσης μάσκας σε σχολεία, IEK, Πανεπιστήμια και κάθε εκπαιδευτική δομή, σε εσωτερικούς και εξωτερικούς χώρους, από την Τετάρτη 1η Ιουνίου 2022.

Παρακαλείστε να επισκεφτείτε τον παρακάτω σύνδεσμο για περισσότερες πληροφορίες, https://www.minedu.gov.gr/news/52233-25-05-22-arsi-tis-maskas-se-ekpaideftikes-domes-eksairoyntai-oi-eksetaseis

Παράταση εγγραφών σε Νηπιαγωγεία και Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2022-2023

Σύμφωνα με το αρ.πρωτ.Φ6/31399/Δ1 εγγράφου της Γενικής Διεύθυνσης Σπουδών του ΥΠΑΙΘ, παρατείνονται οι εγγραφές των μαθητών/τριών στα δημόσια Νηπιαγωγεία και Δημοτικά Σχολεία της χώρας για το σχολικό έτος 2022-23 μέχρι και τη Δευτέρα 28 Μαρτίου 2022.

Καλωσήρθατε

Στον ιστότοπο αυτό θα βρείτε νέα, ανακοινώσεις και πληροφορίες για το σχολείο μας 4ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΜΥΡΙΝΑΣ.

Το 4ο Νηπιαγωγείο Μύρινας Λήμνου, βρίσκεται στην Λεωφόρο Δημοκρατίας και στο Χριστοδουλίδειο Πάρκο από τον Μάρτιο του 2015, όπου και στεγάζεται προσωρινά.