Ανακοίνωση

Ο αγιασμός του 4ου Νηπιαγωγείου Καλαμαριάς θα πραγματοποιηθεί στις 11 Σεπτεμβρίου 2024, ημέρα Τετάρτη και ώρα 8.30 π.μ. στον προαύλιο χώρο του νηπιαγωγείου.
Μετά τον αγιασμό οι γονείς με τα παιδιά θα εισέλθουν στις αίθουσες για ενημέρωση.

Η Προϊσταμένη

Ανάρτηση στην πλατφόρμα του ΥΠΑΙΘΑ της Ετήσιας Έκθεσης Εσωτερικής Αξιολόγησης του Εκπαιδευτικού Έργου της Σχολικής Μονάδας για το σχολικό έτος 2023-2024

Σήμερα, 19/6/24, αναρτήθηκε στην πλατφόρμα του ΥΠΑΙΘΑ η Ετήσια Έκθεση Εσωτερικής Αξιολόγησης του Εκπαιδευτικού Έργου της Σχολικής Μονάδας για το σχολικό έτος 2023-2024 και σύμφωνα με το Πρακτικό 92/19-6-24 του Βιβλίου Πράξεων του Συλλόγου Διδασκόντων.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Παρουσίαση των τεσσάρων Εργαστηρίων Δεξιοτήτων στις 13/6/2024 με τη συμμετοχή όλων των τμημάτων του σχολείου εντός της σχολικής μονάδας από την καθηγήτρια Αγγλικών κα Γκάντου Αικατερίνη.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Αγαπητοί γονείς, την Παρασκευή 14/6/2024 θα προσέλθουν τα παιδιά με τους γονείς στο νηπιαγωγείο ώστε να δοθούν τα Αναμνηστικά και οι φάκελοι εργασιών τους κατά τις ώρες 8.30-10.00.

Οι νηπιαγωγοί.

Θεατρικό δρώμενο

Αγαπητοί γονείς, σήμερα Τετάρτη 12/6/2024 στο 4ο Νηπιαγωγείο Καλαμαριάς πραγματοποιήθηκε με επιτυχία και ενδιαφέρον από όλα τα παιδιά του νηπιαγωγείου το θεατρικό δρώμενο με τίτλο ” Το μωβ κοχύλι”. Στη συνέχεια ακολούθησε μουσικοκινητικό και χορευτικό δρώμενο με καλοκαιρινά τραγούδια με τη συμμετοχή όλων των μαθητών και εκπαιδευτικών.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Αγαπητοί γονείς, οι δήμοι Θεσσαλονίκης και Καλαμαριάς αποφάσισαν τα σχολεία, την Τετάρτη 12-6-2024 και την Πέμπτη 13-6-2024, να λειτουργήσουν έως τις 11:30π.μ. Παρακαλούνται όλοι οι γονείς να φροντίσουν για την αποχώρηση των παιδιών τους. Σε περίπτωση προβλήματος παρακαλώ να επικοινωνήσετε τηλεφωνικά (τις ώρες λειτουργίας του σχολείου) με τις νηπιαγωγούς για να συνεννοηθείτε για την ώρα παραλαβής των παιδιών σας.

Η Προϊσταμένη

Σιτζίμη Ελένη