Δείτε τις οδηγίες του Υπουργείου ΕΔΩ

Comments 0 σχόλια »

ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΕΙ ΑΚΟΜΗ ΤΟ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟ ΤΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΡΑΞΟΥΝ ΑΜΕΣΑ.

Comments 0 σχόλια »

Υ.Α._ΦΕΚ_B_2520-2018_Αντιστοιχίες_Τμημάτων_Εισαγωγικών_Κατευθύνσεων_και_Προγραμμάτων_Σπουδών_των_Α.Ε.Ι

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Οι τελειόφοιτοι και απόφοιτοι που συμμετείχαν στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2018 θα μπορούν να παραλαμβάνουν τις Βεβαιώσεις Συμμετοχής τους στις Πανελλαδικές τη Δευτέρα 16 Ιουλίου 2018 καθώς και κάθε Πέμπτη (19/7, 26/7, 2/8, 9/8, 16/8, 23/8, 30/8) που το σχολείο θα είναι ανοιχτό κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού

Comments 0 σχόλια »

Δικαίωμα υποβολής αίτησης έχουν όλοι οι υποψήφιοι, οι οποίοι εξετάστηκαν σε εθνικό επίπεδο στα μαθήματα της τελευταίας τάξης του Λυκείου το 2018, το 2017 ή το 2016.

Προθεσμία μέχρι 31 Ιουλίου 2018.

Πληροφορίες_για_Ελλαδίτες_Υποψηφίους_2018-19

Comments 0 σχόλια »

Από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων ανακοινώνονται οι βαθμολογίες των Ειδικών Μαθημάτων για τους υποψηφίους των Πανελλαδικών Εξετάσεων ΓΕΛ και ΕΠΑΛ.

Οι υποψήφιοι θα μπορούν να βρίσκουν τη βαθμολογία τους στην ιστοσελίδα  http://results.it.minedu.gov.gr πληκτρολογώντας τον 8-ψήφιο κωδικό τους και τους 4 αρχικούς χαρακτήρες από το επώνυμο, το όνομα, το πατρώνυμο και το μητρώνυμο τους με κεφαλαίους ελληνικούς χαρακτήρες.

Τέλος, υπενθυμίζεται ότι οι υποψήφιοι θα μπορούν να οριστικοποιήσουν το μηχανογραφικό τους δελτίο στην ηλεκτρονική διεύθυνση  http://exams.it.minedu.gov.gr  (επιλέγοντας ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ) έως και την Δευτέρα 16-7-2018. Η προθεσμία είναι αποκλειστική και μετά την παρέλευσή της κανένας υποψήφιος δεν θα μπορεί να οριστικοποιήσει το μηχανογραφικό του δελτίο. Προτείνεται οι υποψήφιοι να εκτυπώσουν ή/και να αποθηκεύσουν στον υπολογιστή τους το οριστικοποιημένο μηχανογραφικό (που θα έχει αποκτήσει αυτόματα και αριθμό πρωτοκόλλου), ώστε ανά πάσα στιγμή να μπορούν να δουν τις τελικές προτιμήσεις τους.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Το σχολείο μας, σε εφαρμογή της με αριθμό πρωτ. Φ.251/106009/Α5/26-06-2018 εγκυκλίου της Δ/νσης Εξετάσεων & Πιστοποιήσεων (Τμήμα Α’) του Υπουργείου Παδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, δεν κοινοποίησε με οποιονδήποτε τρόπο τα αποτελέσματα πριν από την επίσημη ανακοίνωσή τους η οποία είχε οριστεί την Παρασκευή 29/6/18 μετά τις 13:00μ.μ. Επίσης, τηρώντας τον Γενικό Κανονισμό Προστασίας Δεδομένων της Ευρωπαϊκής Ένωσης (GDPR) και τις οδηγίες της Δ/νσης Δευτ/θμιας Εκπ/σης Ηρακλείου, δεν έδωσε στον έντυπο και ηλεκτρονικό τύπο στοιχεία μαθητών που αρίστευσαν στις Πανελλαδικές 2018.

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ

ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΜΟΡΙΩΝ

1. ΑΙΤΗΣΗ ΚΗΔΕΜΟΝΑ

2. ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ Ν.1599/86

3. ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ –  ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ

4. ΦΩΤΟΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ   ΜΑΘΗΤΗ/ΤΡΙΑΣ

1. ΑΙΤΗΣΗ ΚΗΔΕΜΟΝΑ

2. ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ Ν.1599/86

3. ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ –  ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ

4. ΦΩΤΟΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ   ΜΑΘΗΤΗ/ΤΡΙΑΣ Η ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες, αγαπητοί μαθητές,

Τα αποτελέσματα της πρώτης κατανομής  είναι διαθέσιμα από την Παρασκευή 22 Ιουνίου 2018 στην εφαρμογή e-εγγραφές.

Οι μαθητές/τριες των οποίων η κατανομή έχει ολοκληρωθεί μπορούν να εκτυπώνουν την οριστική αίτησή τους προκειμένου να την καταθέσουν στο σχολείο μαζί με τα απαραίτητα δικαιολογητικά για να ολοκληρώσουν την εγγραφή τους μέχρι την έναρξη των μαθημάτων, όπως προβλέπεται στην με αρ. 10645/ΓΔ4/22-1-2018 (Β ́120) YA.

Δείτε τις οδηγίες ΕΔΩ

ΟΙ ΕΛΕΓΧΟΙ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΗΣ Α’ ΚΑΙ ΤΗΣ Β’ΛΥΚΕΙΟΥ
ΘΑ ΠΑΡΑΔΙΔΟΝΤΑΙ  ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ 20/06/2018  ΜΕΤΑ ΤΙΣ 12:00 ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΕΧΡΙ 29/06/2018 ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ.
ΟΙ ΕΛΕΓΧΟΙ ΘΑ ΠΑΡΑΔΙΔΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ,
ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΤΟΥΣ Η/ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ.

ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ 4ΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ

Δείτε την ανακοίνωση ΕΔΩ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην αποχαιρετιστήρια γιορτή της Γ΄Τάξης του 4ου ΓΕ.Λ. Ηρακλείου στο χώρο του σχολείου μας, την Παρασκευή 6/7/2018 και ώρα 8μ.μ.

Παρακαλούνται οι μαθητές της Γ τάξης να φέρουν αναμνηστικές φωτογραφίες με μαθητές της Γ΄ τάξης (από σχολικές δραστηριότητες, εκδρομές κ.λ.π.) ώστε να χρησιμοποιηθούν ως  υλικό που θα προβληθεί σε video.

Σας περιμένουμε όλους, μαθητές και γονείς!

Μετά τιμής

Η Δ/νση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 4ου Γενικού Λυκείου Ηρακλείου

Comments 0 σχόλια »

H ηλεκτρονική αίτηση  για όσους δεν πρόλαβαν γίνεται από τη Δευτέρα 25 Ιουνίου 2018 έως και την Παρασκευή 29 Ιουνίου 2018 (14 .00 )