3ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ : Υποψήφιοι του νομού μας που το επώνυμό τους αρχίζει από Α μέχρι και ΚΟΚ.

4ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ : Υποψήφιοι του νομού μας που το επώνυμό τους αρχίζει από ΚΟΛ μέχρι και ΠΑΤΕ.

8ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ : Υποψήφιοι του νομού μας που το επώνυμό τους αρχίζει από ΠΑΤΣ μέχρι και Ω.

Comments 0 σχόλια »

Σας ενημερώνουμε ότι τα Δελτία Εξεταζομένων Πανελλαδικών Εξετάσεων 2020 θα είναι διαθέσιμα από την Τρίτη 9 Ιουνίου 2020.

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Ωρολόγιο Πρόγραμμα από 1 Ιουνίου 2020

Το ωρολόγιο πρόγραμμα μαθημάτων αναμορφώνεται λόγω επιστροφής καθηγητών στο σχολείο μετά από άδεια ειδικού σκοπού.

Comments 0 σχόλια »

Δείτε την ανακοίνωση του Υ.ΠΑΙ.Θ.

Δείτε την ανακοίνωση

Δείτε την ανακοίνωση του Υ.ΠΑΙ.Θ

Τρόπος προσέλευσης μαθητών από Δευτέρα 25/5/2020 έως  Παρασκευή 29/5/2020

Γ’ Τάξη

Δευτέρα και Τετάρτη, θα προσέλθουν στο σχολείο οι μαθητές που ανήκουν στα  Α’ υποτμήματα  Ο.Π.  της  Γ’ Λυκείου

Τρίτη και Πέμπτη θα προσέλθουν στο σχολείο οι μαθητές που ανήκουν στα  Β’υποτμήματα Ο.Π. της Γ’ Λυκείου.

Την Παρασκευή 29/5/2020 θα προσέλθουν στο σχολείο τα Α’ υποτμήματα Γ.Π. (η Παρασκευή είναι ημέρα  μαθημάτων Γ.Π. για τη Γ’ Λυκείου).

Β’ Τάξη

Δευτέρα και Τετάρτη προσέρχονται οι μαθητές που ανήκουν στα  Β’ υποτμήματα Γενικής Παιδείας της Β΄ Λυκείου

Τρίτη και Πέμπτη προσέρχονται οι μαθητές που ανήκουν στα  Α’ υποτμήματα Γενικής Παιδείας της Β΄ Λυκείου

Παρασκευή 29/5/2020: Προσέρχονται οι μαθητές που ανήκουν στα Β’ υποτμήματα Ο.Π. της Β΄ Λυκείου

Α’ Τάξη

Δευτέρα, Τετάρτη και Παρασκευή προσέρχονται οι μαθητές που ανήκουν στα  Β’ υποτμήματα της Α΄ Λυκείου

Τρίτη και Πέμπτη προσέρχονται οι μαθητές που ανήκουν στα  Α’ υποτμήματα  της Α΄ Λυκείου

H απόφαση ορισμού

Comments 0 σχόλια »

Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Μυλωνάκη Ιωάννη, γονιό μαθητή του σχολείου μας και ιδιοκτήτη της Vision Group για την ευγενική προσφορά του.

Ωρολόγιο_Πρόγραμμα_από_18-5-2020

Μεγάλο πρόβλημα στη διαμόρφωση του ωρολογίου προγράμματος αποτέλεσε η μη ταύτιση των τμημάτων Γενικής Παιδείας με τα τμήματα Ομάδων Προσανατολισμού τόσο στη Β΄ όσο και στη Γ’ τάξη.

Οι μαθητές της Β’ Λυκείου θα διδάσκονται τα μαθήματα Ο.Π. εκ περιτροπής κάθε Παρασκευή.

Στις 22/5 και  5/6 τα Α-υποτμήματα Ο.Π., και στις 29/5 και 12/6 τα Β-υποτμήματα Ο.Π..

Comments 0 σχόλια »

Α΄ τρόπος :  χωρίς διάλειμμα μεταξύ 1ης και 2ης ώρας, 3ης και 4ης ώρας, 5ης και 6ης ώρας

Β΄ τρόπος : χωρίς διάλειμμα μεταξύ 2ης και 3ης ώρας, 4ης και 5ης ώρας, 6ης και 7ης ώρας