Δείτε τις αλλαγές ΕΔΩ

Comments 0 σχόλια »

Δείτε την εγκύκλιο του υπουργείου ΕΔΩ

Comments 0 σχόλια »

Θερμά συγχαρητήρια στον φιλόλογο κ. Ανδρέα Λενακάκη και τους μαθητές του 4ου Γενικού Λυκείου Ηρακλείου για την τοπωνυμική μελέτη που έκαναν σε 82 οικισμούς της Κρήτης στα πλαίσια του μαθήματος Ερευνητική Εργασία και τον έπαινο που απέσπασαν από την Ακαδημία Αθηνών.

Comments 1 σχόλιο »

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες, τη Δευτέρα 11 Φεβρουαρίου 2019 θα γίνει μάθημα τις τέσσερις πρώτες ώρες και θα ακολουθήσει η επίδοση των ελέγχων προόδου του Α’ τετραμήνου.

Comments 0 σχόλια »

Ευχές για χαρούμενες διακοπές Χριστουγέννων-Πρωτοχρονιάς μέσα από τις δημιουργίες των μαθητών μας.

Comments 0 σχόλια »

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε σήμερα στο 4ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου ενημερωτική εκδήλωση για την ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία και τις πιθανές επιπτώσεις στην ανθρώπινη υγεία από τη χρήση κινητών τηλεφώνων και ηλεκτρικών συσκευών. Ευχαριστούμε θερμά τον Επίκουρο Καθηγητή  και  επιστημονικό υπεύθυνο του Εργαστηρίου Μη Ιοντιζουσών Ακτινοβολιών (ΕΜΙΑ) του Τμήματος Μηχανικών Πληροφορικής  του ΤΕΙ Κρήτης Δρ. Στρατάκη Δημήτριο για την πολύ ενδιαφέρουσα ομιλία του και τις μετρήσεις ακτινοβολίας κινητών τηλεφώνων που πραγματοποίησε με ευρυζωνική κεραία και πεδιόμετρο στον χώρο του σχολείου.

Comments 0 σχόλια »

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 4ου Γενικού Λυκείου Ηρακλείου προσκαλούν τους γονείς/κηδεμόνες σε συνάντηση εξατομικευμένης ενημέρωσης για την επίδοση των μαθητών τη

Δευτέρα 17 Δεκεμβρίου 2018, 11.00 – 14.00.

Δείτε το έγγραφο του Υπουργείου ΕΔΩ

Comments 0 σχόλια »

Ευχαριστούμε θερμά την κ. Κυπριωτάκη, τον κ. Σκουληκάρη και τους μαθητές μας για την πολύ προσεγμένη εκδήλωση.

Δείτε το σχετικό σποτ ΕΔΩ

Comments 0 σχόλια »

Πραγματοποιήθηκε με ιδιαίτερη επιτυχία την Τετάρτη 14 Νοεμβρίου 2018 η ενημερωτική συνάντηση με τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών της Α’ Λυκείου.

Οι μαθητές του 4ου Γενικού Λυκείου αποτελούν διαχρονικά το μεγάλο κεφάλαιο του σχολείου. Ευχαριστώ θερμά τους γονείς/κηδεμόνες για τη συνεργασία, την αθρόα προσέλευσή τους και την εποικοδομητική συζήτηση.

Comments 0 σχόλια »

ΥΠ.Π.Ε.Θ: 12-11-18 Διαδικασία απόκτησης πιστοποιητικού αναπηρίας υποψηφίων για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση από τα Κέντρα Πιστοποίησης Αναπηρίας (ΚΕΠΑ).

Ενημερώνουμε τους υποψήφιους, οι οποίοι επιθυμούν να εισαχθούν στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση το ακαδημαϊκό έτος 2019-2020, ότι εκδόθηκε η αριθμ.πρωτ.Φ.251/191642/Α5/9-11-2018 εγκύκλιος (ΑΔΑ:7ΔΒΗ4653ΠΣ-ΒΚ5) που αφορά στην πιστοποίηση συγκεκριμένων κατηγοριών τόσο ατόμων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες, όσο και πασχόντων από σοβαρές ασθένειες από τα αρμόδια Κέντρα Πιστοποίησης Αναπηρίας (ΚΕ.Π.Α.).

Για να κατεβάσετε την εγκύκλιο σε PDF πατήστε εδώ

Comments 0 σχόλια »

Η Διεύθυνση του 4ου Γενικού Λυκείου Ηρακλείου προσκαλεί τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών της Α’ Λυκείου σε ενημερωτική συνάντηση-συζήτηση την Τετάρτη 14/11/2018 και ώρα 18:00 στο χώρο της αίθουσας προβολών του σχολείου. Θα γίνει ενημέρωση για τον νέο τρόπο αξιολόγησης των μαθητών στο Λύκειο καθώς και για τις δράσεις που υλοποιούνται ή πρόκειται σύντομα να υλοποιηθούν στο σχολείο.