Ιαν 04

Εκδήλωση για τη διατροφή από την ΠΑΕ ΡΟΔΟΣ

DSC_0017-2

Μια ξεχωριστή εκδήλωση πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 6 Δεκεμβρίου στο 4ο Γυμνάσιο Ρόδου (Καζούλλειο).

Αντιπροσωπεία της ποδοσφαιρικής ομάδος της ΠΑΕ ΡΟΔΟΣ που αγωνίζεται στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής Κατηγορίας, επισκέφθηκε το σχολείο μας και συνομίλησε με 50 περίπου μαθητές και μαθήτριες της Γ τάξης.

Οι ποδοσφαιριστές αναφέρθηκαν στο ήθος που πρέπει να διακρίνει τους αθλητές, στην αξία του ευ αγωνίζεσθε και τη συμβολή της σωματικής άσκησης στην υγεία του ανθρώπου και κάλεσαν τους μαθητές να ακολουθήσουν στη ζωή το όνειρο τους.

Ο γυμναστής της ομάδας κ. Γκάιδας έκανε μια πολύ ενδιαφέρουσα  παρουσίαση που αφορούσε τη διατροφή των εφήβων που καθήλωσε το ακροατήριο.

Στο τέλος ο Γενικός Αρχηγός Κώστας Παπαοικονόμου παρέδωσε στο σχολείο αναμνηστική φανέλα με τις υπογραφές όλων των ποδοσφαιριστών για να εκτεθεί σε περίοπτη θέση στο σχολείο.

Μετά την ολοκλήρωση της εκδήλωσης η αποστολή της Ρόδου καταχειροκροτήθηκε, ενώ η συντακτική ομάδα του ηλεκτρονικού περιοδικού του σχολείου πήρε συνεντεύξεις από τους αθλητές της ομάδας.

Στην εκδήλωση παρούσα ήταν και η σχολική σύμβουλος Φυσικής αγωγής κ. Μάντα  Φατσέα που απηύθυνε θερμό χαιρετισμό.