4η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2017-2018

18__fisΠοικίλες αθλητικές δραστηριότητες διοργανώθηκαν στο σχολείο μας, στο πλαίσιο της 4ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού 2017-2018. Συγκεκριμένα οι μαθητές:

• Παρακολούθησαν ντοκυμαντέρ για την αθλητική διαδρομή του ολυμπιονίκη Λευτέρη Πετρούνια.
  • Παρακολούθησαν και συμμετείχαν σε επιδείξεις των αθλημάτων της ξιφασκίας και του kick boxing.
  • Συμμετείχαν σε αγώνες ποδοσφαίρου, μπάσκετ και βόλεϋ που διοργανώθηκαν στο προαύλιο του σχολείου.

Πατήστε εδώ για να δείτε φωτογραφικό υλικό από τις δράσεις. Ο Σύλλογος Καθηγητών ευχαριστεί θερμα τους προπονητές και την καθηγητρια του σχολείου μας Τσολακίδου Ελισάβετ (ομοσπονδιακή προπονήτρια στο ξίφος ασκήσεων) του συλλόγου Α.O.Ξ.Α. καθώς και τους προπονητές του συλλόγου Α.ΓΥ.Σ.

Κατηγορίες: Γενικά άρθρα. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.