Αποτελέσματα έρευνας “Υγιεινός Τρόπος Ζωής”

logo_erasmusΣτα πλαίσια του Ευρωπαϊκού Προγράμματος “Ευρωπαϊκό Κύπελλο Καλής Θέλησης” στο οποίο συμμετέχει το σχολείο μας, οργανώσαμε και συντονίσαμε τη διεξαγωγή μιας έρευνας για όλες τις συνεργαζόμενες χώρες με θέμα “Υγιεινός Τρόπος Ζωής“. Οι μαθητές όλων των χωρών του προγράμματος, απάντησαν στις ερωτήσεις του ερωτηματολογίου που ετοίμασε η δική μας ελληνική ομάδα εκπαιδευτικών, σχετικά με τις διατροφικές συνήθειες και τις καθημερινές δραστηριότητες των εφήβων. Τα αποτελέσματα από κάθε χώρα θα χρησιμοποιηθούν στην επόμενη συνάντηση των ομάδων του προγράμματος στην Ισπανία.

Πατήστε εδώ για να δείτε τις ερωτήσεις και τα αποτελέσματα της ελληνικής ομάδας και εδώ για να δείτε τα αποτελέσματα των άλλων χωρών.

Σχετικά με ΒΟΥΡΛΟΥΜΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

4ο Γυμνάσιο Αιγάλεω

Περισσότερες πληροφορίες
Κατηγορίες: Εκπαιδευτικά Προγράμματα, Ευρωπαϊκά Προγράμματα. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.