Αθλητικές δραστηριότητες 2014-2015

Ημέρα σχολικού αθλητισμού Οκτώβρης 2014
Αγώνες ποδοσφαίρου, πετοσφαίρισης και καλαθοσφαίρισης (μεικτές ομάδες)
Οι μαθητές γράφουν μηνύματα: Αγκαλιάζουμε την διαφορετικότητα- Η ενότητα είναι δύναμη – Είμαστε όλοι ίσοι αλλά και διαφορετικοί.

PA062168
Εσωτερικό πρωτάθλημα Μάϊος 2015
Όπως κάθε χρόνο διοργανώσαμε το εσωτερικό πρωτάθλημα στα ομαδικά αθλήματα Πετοσφαίρισης, Καλαθοσφαίρισης, Ποδοσφαίρου για όλα τα παιδιά του σχολείου. Η καθολική συμμετοχή των μαθητών δηλώνει την ανάγκη τους να παίξουν, να εκτονωθούν, να διασκεδάσουν αλλά και την ανάγκη για ομαδική δράση, συνεργασία και αγωνιστικότητα. Οι μαθητές φτιάχνουν τις ομάδες τους, τα συστήματα τους, προπονούνται, φροντίζουν τις αλλαγές τους, τις εμφανίσεις τους, γράφουν αστεία συνθήματα και συνεργάζονται για το καλύτερο αποτέλεσμα της ομάδας τους .Κάθε μαθητής έχει δικαίωμα συμμετοχής σε δύο αθλήματα επιλογής του. Διαιτητές των αγώνων είναι καθηγητές που κάθε χρόνο βοηθούν με χαρά, καθώς και μαθητές παρελθόντων ετών που δεν μας ξεχνούν!

Πατήστε εδώ για να δείτε φωτογραφικό υλικό από τους αγώνες!

Οι μαθητές σχολιάζουν…

• Μου άρεσαν περισσότερο τα παιχνίδια γιατί ήταν διασκεδαστικά και ανταγωνιστικά
  • Θα ήθελα να λάβω μέρος πάλι στο επόμενο πρωτάθλημα γιατί μου δίνει την ευκαιρία να διακριθώ ατομικά και ομαδικά!
  • Θα πρότεινα να διαρκεί περισσότερες μέρες και να γίνεται σειρά αγώνων εάν είναι εφικτό!
  • Ναι, βοήθησε στις σχέσεις μας ,γιατί συνεργαστήκαμε πολύ καλά και ας χάσαμε. Για μένα μετράει η ομαδικότητα!
  • Θα ήθελα πολύ να συμμετέχω και σε άλλο πρωτάθλημα γιατί μου αρέσει ο αθλητισμός!
  • Ναι θα ήθελα να συμμετέχω πάλι, γιατί πέρασα τέλεια με τους φίλους μου!
  • Οι συμμαθητές μου με είδαν διαφορετικά μετά από τους αγώνες ,αυτό μου άρεσε!
  • Αντιμετώπισα δυσκολίες, γιατί ήμουν τερματοφύλακας και γίνονταν συνέχεια Σούτ
  • Ναι θα ήθελα να λάβω μέρος και στο επόμενο πρωτάθλημα για να δω αν βελτιώθηκα!

Ευχαριστούμε τους μαθητές μας για την άψογη συνεργασία ,καθώς και το σύλλογο καθηγητών και τον διευθυντή μας για τη βοήθεια και κατανόηση!
Οι γυμναστές: Παπαναγιώτου Ακριβή (υπεύθυνη αθλητικών δραστηριοτήτων) – Θεοδωρίδης Γρηγόρης

Κατηγορίες: Αθλητικές δραστηριότητες. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.