Σύλλογος Γονέων

ΑΠΟΚΡΙΑΤΙΚΟ ΠΑΡΤΥ 2017

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας, σας προσκαλεί στο ετήσιο αποκριάτικο πάρτυ που θα γίνει το Σάββατο 18 Φεβρουαρίου 2017 και ώρα 20:00 στο αμφιθέατρο του σχολείου. Θα υπάρχουν φαγητά κι αναψυκτικά για όλους καθώς και dj. Στο πάρτυ μας θα συμμετάσχουν μόνο μαθητές του σχολείου μας. Τιμή πρόσκλησης: 5€/άτομο.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΩΝ 2017

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε οτι το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας, μετά τις εκλογές της 9/2/2017 συγκροτήθηκε σε σώμα ως εξής:

Διοικητικό Συμβούλιο (Τακτικά Μέλη)

• Πρόεδρος : Ιωάννης Βουρλιώτης
  • Αντιπρόεδρος: Βουτσινάς Κωνσταντίνος
  • Γραμματέας: Κουτσονίκα Σοφία
  • Ταμίας: Ρέντουλα Δήμητρα
  • Ειδικός Γραμματέας: Τσατσαρή Αδαμαντία
  • Βοηθός Ταμία: Μανούσου Έλλη
  • Μέλος: Πολυχρονιάδου Πετρούλα

Είμαστε στη διάθεση σας να ακούσουμε και να συζητήσουμε από  κοντά οποιοδήποτε πρόβλημα αντιμετωπίζουν τα παιδιά μας και να βοηθήσουμε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στην επίλυση του.

Επίσης θα θέλαμε να σας υπενθυμίσουμε οτι για την καλή λειτουργία του Συλλόγου μας είναι απαραίτητη η ετήσια συνδρομή.

Με την ελπίδα οτι θα μπορέσουμε όλοι μαζί να προσφέρουμε στο δύσκολο έργο για ένα καλύτερο σχολείο, ευχόμαστε σε όλους Καλή Σχολική Χρονιά και Καλή Συνεργασία.

ΑΠΟΚΡΙΑΤΙΚΟ ΠΑΡΤΥ 2016

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας, σας προσκαλεί στο ετήσιο αποκριάτικο πάρτυ που θα γίνει το Σάββατο 5 Μαρτίου και ώρα 20:00 στο αμφιθέατρο του σχολείου. Θα υπάρχουν φαγητά κι αναψυκτικά για όλους καθώς και dj. Στο πάρτυ μας θα συμμετάσχουν μόνο μαθητές του σχολείου μας.

Τιμή Πρόσκλησης:  5€ κατ΄άτομο

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων του 4ου Γυμνασίου Αιγάλεω, σας καλεί στην εκδήλωση «Σχολικός εκφοβισμός – μύθος και πραγματικότητα στην εποχή της κρίσης» την Τετάρτη 2 Μαρτίου 2016 και ώρα 5:30μμ στο αμφιθέατρο του σχολείου.
Θα μιλήσει ο Κος Μπογδάνης Γιώργος – Ψυχολόγος στέλεχος του Κέντρου πρόληψης εξαρτήσεων Άρηξις και θα ακολουθήσει συζήτηση.

Συγκέντρωση Αγαθών Πρώτης Ανάγκης για τους Πρόσφυγες

Ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων, οι μαθητές και οι καθηγητές του 4ου Γυμνασίου Αιγάλεω τις γιορτινές αυτές ημέρες είμαστε αλληλέγγυοι στους πρόσφυγες και μετανάστες που κυνηγημένοι από πολέμους και διωγμούς στις πατρίδες τους καταφθάνουν με κίνδυνο τη ζωή τους στη χώρα μας.

Όσοι τα καταφέρνουν φιλοξενούνται προσωρινά σε καταυλισμούς αλλά στερούνται τα αναγκαία αγαθά και υποδομές για μια αξιοπρεπή διαβίωση.

Από σήμερα και μέχρι  23/12/2015  όλοι μαζί προσπαθούμε να συγκεντρώσουμε αγαθά πρώτης ανάγκης εκφράζοντας έμπρακτα την αλληλεγγύη στους συνανθρώπους μας.

ΑΝΑΓΚΑΙΑ ΕΙΔΗ: Βρεφικές κρέμες – χυμούς – ρύζι – μακαρόνια – ζάχαρη – κρουασάν – γάλα εβαπορέ – μπισκότα – σαμπουάν – πάνες για μωρά – μωρομάντηλα – οδοντόπαστες – οδοντόβουρτσες – κονσέρβες  κ.α .

Τα είδη αυτά τα συγκεντρώνουμε καθημερινά στο γραφείο του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων

Σας ευχόμαστε Καλές Γιορτές με εκτίμηση το Δ.Σ του Συλλόγου

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ 4ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΙΓΑΛΕΩ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΩΝ