Το Σχολείο μας

•  Απονομή Αριστείων και Βραβείων

Β” ΜΕΡΟΣ

•  Χρονικό έναρξης πολέμου
  • <<Βάζει ο Ντούτσε τη στολή του>>, τραγούδι απο τη χορωδία.
  • Απόσπασμα από το ποίημα <<Οκτώβρης 1940>>,  Γκούντα Λουκία, Βροντάκη Αντωνία. Τάξη Β’.
  • <<Ψηλά το Μέτωπο>>,  τραγούδι από τη χορωδία.
  • << Η Διαμαρτυρία των Ελλήνων Διανοουμένων-Εφημερίδα Νέα Ελλάς>> , Κοτσικόρη Μαρία, Κυπράκη Γεωργία. Τάξη Γ’.
  • <<Μάνα και γιος>> ποίημα του Νικηφόρου Βρεττάκου, Αναστασία Εμμανουήλ, Τάξη Γ’.
  • <<Γυναίκες Ηπειρώτισσες>> τραγούδι από τη χορωδία.
  • <<Η πορεία προς το μέτωπο>> από το Άξιον Εστί του Οδυσσέα Ελύτη,  Παλαμίδη Καλλιόπη, Κωνσταντέλος Σπύρος. Τάξη Β’.
  • <<Της Δικαιοσύνης>> τραγούδι από τη χορωδία.
  • <<Η Αντίσταση>> ποίημα του Άγγελου Σικελιανού,  Δήμητρα Δαλιάνη.Τάξη Γ’.
  • <<Ποίηματα που μας διάβασε ένα βράδυ ο λοχίας Otto>>, Ελένη Καλλιακμάνη.  Τάξη Γ’.
  • Εθνικός Ύμνος

Καλώς ήλθατε στην ιστοσελίδα μας!

Η Διευθύντρια, οι καθηγητές και οι μαθητές του 4ου Γυμνασίου Αγίας Παρασκευής σας καλωσορίζουν στην Ιστοσελίδα  του Σχολείου.

Στόχος μας είναι μέσα από την Ιστοσελίδα μας να σας ενημερώσουμε για τη ζωή στο σχολείο μας , τη λειτουργία και οργάνωσή του, καθώς και για τις δραστηριότητες των μαθητών.

Η επικοινωνία ανάμεσα σε όλους τους εμπλεκομένους μέσα στη σχολική κοινότητα θεωρούμε  ότι θα υπηρετήσει τους στόχους της μάθησης και της διαπαιδαγώγησης των μαθητών μας.