Το Σχολείο μας

4ο Γυμνάσιο Αγίας Παρασκευής

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Η έναρξη των μαθημάτων για το σχολικό έτος 2014-2015 θα γίνει την Πέμπτη  11 Σεπτεμβρίου  2014. Οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο στις 9 η ώρα το πρωί. Στις  9.30΄ θα γίνει ο Αγιασμός και στη συνέχεια η διανομή των βιβλίων.

Οι μαθητές θα αποχωρήσουν από το σχολείο με ευθύνη των κηδεμόνων τους μετά την παραλαβή των βιβλίων.

Την Παρασκευή 12 Σεπτεμβρίου 2014 οι μαθητές προσέρχονται κανονικά στις 8.15΄.

Θα πραγματοποιηθούν 4 διδακτικές ώρες και θα δοθεί το πρόγραμμα των επόμενων ημερών.

ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ

20140617_113351

Καλώς ήλθατε στην ιστοσελίδα μας!

Η Διευθύντρια, οι καθηγητές και οι μαθητές του 4ου Γυμνασίου Αγίας Παρασκευής σας καλωσορίζουν στην Ιστοσελίδα  του Σχολείου.

Στόχος μας είναι μέσα από την Ιστοσελίδα μας να σας ενημερώσουμε για τη ζωή στο σχολείο μας , τη λειτουργία και οργάνωσή του, καθώς και για τις δραστηριότητες των μαθητών.

Η επικοινωνία ανάμεσα σε όλους τους εμπλεκομένους μέσα στη σχολική κοινότητα θεωρούμε  ότι θα υπηρετήσει τους στόχους της μάθησης και της διαπαιδαγώγησης των μαθητών μας.