Συνεργασία με το 1ο Νηπιαγωγείο Βούλας

Μαρ 201828

Στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Προγράμματος ΕRASMUS + με θέμα LEARNING OUT side the classroom οι μαθητές  του 1ου Νηπιαγωγείου Βούλας και οι εκπαιδευτικοί τους, Βασιλική Αναγνώστου και Θέμις Γαροφαλάκη, μας επισκέφτηκαν τη Δευτέρα 26/03/2018.

Οι μαθητές μας της Α΄τάξης τους υποδέχτηκαν, όπως αρμόζει στους καλούς οικοδεσπότες, και όλοι μαζί περπατήσαμε στην αυλή του σχολείου μας, μιλήσαμε για τα δέντρα και τα ονόματά τους και τις αλλαγές που φέρνει στη φύση η Άνοιξη.

Μελετήσαμε τα φύλλα τους, συζητήσαμε και  αναγνωρίσαμε σε ποιο δέντρο ανήκουν.

Τέλος οι εκπαιδευτικοί του Σχολείου μας κ. Πόπη Παπακωνσταντίνου και κ. Αντώνης Σκέλλας παρουσίασαν πειράματα φυσικής σε μικρούς και μικρότερους μαθητές!

Η συνάντησή μας αυτή πρόσφερε χαρά και γνώση στους μαθητές μας που γνωρίστηκαν και συνεργάστηκαν σε όλη τη διάρκεια του προγράμματος!