Ενδοσχολικό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης

Μαρ 20185

Στο σχολείο μας, όπως γίνεται εδώ και έξι περίπου χρόνια, ολοκληρώθηκε και φέτος ένα Ενδοσχολικό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης, ανάμεσα σε μαθητές,(αγόρια και κορίτσια), της Ε΄& ΣΤ΄ τάξης.

Τα παιδιά οργάνωσαν από μόνα τους τις ομάδες, που φέτος έφτασαν τις επτά(!), τους έδωσαν όνομα και τα ίδια ήταν υπεύθυνα για την τακτική που θα ακολουθούσαν σε κάθε αγώνα.

Απασχολήθηκαν δημιουργικά στα διαλείμματά τους και μέσα από αυτή τη διαδικασία διδάχτηκαν την ευγενή άμιλλα, τη συνεργασία το Fair Play…

Την Παρασκευή  02/03/2018, έγιναν οι τελικοί μέσα σε ένα εορταστικό κλίμα, με όλα τα παιδιά της Ε΄& Στ΄ να ενισχύουν θετικά, με ωραίο τρόπο τις ομάδες που υποστήριζαν και τους δασκάλους να καμαρώνουν την ευγενή αγωνιστικότητα των μαθητών τους!!!

Οι εκπαιδευτικοί Φυσικής Αγωγής

Ζήρου Δώρα