Βραβεύσεις και ολοκλήρωση 1ου Σχολικού Διαγωνισμού Ορθογραφίας “Ου μπ…λέξεις”

Μάι 201722

Η βράβευση των ομάδων που διακρίθηκαν στον ενδοσχολικό  διαγωνισμό ορθογραφίας «ου μπ…λέξεις» πραγματοποιήθηκε σήμερα Δευτέρα 22/05/2017 στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του Σχολείου.

Η τελευταία φάση του διαγωνισμού διεξήχθη στις 16/05/2017. Οι διαγωνιζόμενες ομάδες των μαθητών της Ε΄και Στ΄τάξης,   αντιμετώπισαν με ενθουσιασμό τις προκλήσεις σωστής ορθογραφίας λέξεων που προέρχονταν από το καθημερινό λεξιλόγιο των μαθημάτων της Γλώσσας, της Ιστορίας , της Κοινωνικής Αγωγής  αλλά και λέξεις ορολογίας  από τον κόσμο των μαθηματικών και της Φυσικής.

Βραβεύτηκε η νικήτρια ομάδα της Ε΄τάξης και οι δύο  ομάδες της Στ΄ που ισοψήφησαν και παρέλαβαν τα βραβεία τους από τις εκπαιδευτικούς των τάξεων.

Τον διαγωνισμό παρακολούθησε ως μέλος της κριτικής επιτροπής ο Σχολικός μας Σύμβουλος κ. Μανδρίκας Αχιλλέας.