Εγκαίνια Αίθουσας Τηλεδιάσκεψης 4ου Δ.Σχ. Βούλας

Φεβ 20176

Την Δευτέρα 6 Φεβρουαρίου 2017 οι μαθητές στο πλαίσιο του Διεθνούς Περιβαλλοντικού Προγράμματος «Χρυσοπράσινο Φύλλο», εγκαινίασαν την νέα Αίθουσα Τηλεδιάσκεψης, η οποία δημιουργήθηκε με την οικονομική στήριξη του Συλλόγου Γονέων του Σχολείου μας. Οι μαθητές μας έτσι μπόρεσαν να πραγματοποιήσουν τη 3η τηλεδιάσκεψή τους με το Δημοτικό Σχολείο Παλαιομετόχου Λευκωσίας, με το οποίο συνεργάζονται, χρησιμοποιώντας για πρώτη φορά τη νέα υλικοτεχνική υποδομή (ρομποτικές κάμερες, ασύρματα μικρόφωνα κ.ά.). Η υλοποίηση ενός ακόμα Project (Αίθουσα Τηλεδιάσκεψης) είναι το πρώτο βήμα στους στόχους μας να ανοίξουμε το Σχολείο σε συνεργασίες  με Σχολεία της Ελλάδας και του Εξωτερικού δημιουργώντας γέφυρες γνώσης αλλά και να δώσουμε τη δυνατότητα σε όλους (γονείς, μαθητές και εκπαιδευτικούς) να γνωρίσουν τις δράσεις (προγράμματα, ομιλίες με ειδικούς κ.ά.) που διοργανώνει το Σχολείο μας.

Αίθουσα Τηδιάσκεψης 1 Αίθουσα Τηδιάσκεψης 2