Μαθητές του σχολείου μας συμμετείχαν στην 16η Εορταστική Χορωδιακή Συνάντηση που διοργανώθηκε το Σάββατο 16 Δεκεμβρίου στο Δημοτικό Θέατρο Τυρνάβου. Μετά από πρόσκληση του Μαέστρου του Πολιτιστικού Συλλόγου, κου Νίκου Ευθυμιάδη, προς όλα τα Δημοτικά της πόλης, η μουσικός του σχολείου μας, κα Γώγου Βίβιαν, προετοίμασε τους μαθητές της Στ τάξης σε τραγούδια που ήταν κοινά για όλα τα σχολεία. Στην εκδήλωση οι μικροί μαθητές ανέβηκαν στη σκηνή μαζί με τη Μικτή Χορωδία του Πολιτιστικού Συλλόγου Τυρνάβου αλλά και τη Φιλαρμονική του Δήμου, έζησαν μια μοναδική εμπειρία και απέσπασαν το χειροκρότημα του κοινού.

Το σχολείο ευχαριστεί τον Πολιτιστικό Σύλλογο για την πρωτοβουλία και την πρόσκληση και τους μαέστρους, κο Νίκο Ευθυμιάδη και κο Θέμη Σαμαντζή, για τη συνεργασία τους με τα παιδιά.