Εσωτερικός Κανονισμός

0

Συγγραφέας: 4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | Κατηγορία Γενικά | , στις 28-11-2019

Οι μαθητές του Δ1 γίνονται μικροί ζαχαροπλάστες

0

Συγγραφέας: 4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | Κατηγορία Δράσεις | , στις 02-01-2020

Δευτέρα 23-12-2019! Η τελευταία μέρα πριν κλείσουν τα σχολεία για τις διακοπές των Χριστουγέννων! Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Δ1 φόρεσαν τα όμορφα σκουφάκια τους, τα γαντάκια τους και όλοι μαζί ετοίμασαν και απόλαυσαν σοκολατένια τρουφάκια. Έτσι αποχαιρέτισαν το 2019 με το πιο γλυκό τρόπο! Η συνταγή, τα υλικά αλλά και στιγμιότυπα από τους μικρούς ζαχαροπλάστες στις φωτογραφίες που ακολουθούν.

Χριστουγεννιάτικη Εκδήλωση

0

Συγγραφέας: 4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | Κατηγορία Ανακοινώσεις | , στις 19-12-2019

Σας προσκαλούμε να παρευρεθείτε στις εορταστικές εκδηλώσεις  που θα πραγματοποιηθούν στην αίθουσα Θεάτρου του σχολείου μας την Παρασκευή 20/12/2019 και ώρα 18:00 από τους μαθητές του Ολοήμερου.
Συντονιστής της χριστουγεννιάτικης γιορτής ο μουσικός του σχολείου μας κ. Μπάνος Σπυρίδων

Εκπαιδευτική Επίσκεψη της Δ’ τάξης στο Χαμιδιέ Ισλαχανέ

0

Συγγραφέας: 4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | Κατηγορία Επισκέψεις | , στις 19-12-2019

Τα τμήματα Δ1 και Δ2 επισκέφθηκαν την Τρίτη 17 Δεκεμβρίου 2019 τον Πολυχώρο Πολιτισμού  Χαμιδιέ Ισλαχανέ όπου και συμμετείχαν σε εκπαιδευτικό – βιωματικό  πρόγραμμα με τίτλο ¨Το μπαστούνι¨. Η δράση  ήταν βασισμένη σε ένα  ένα παραμύθι για μικρούς και μεγάλους που έχει γράψει ο Αντώνης Σουρούνης, ένας συγγραφέας γεννήθηκε και μεγάλωσε στην Άνω Πόλη της Θεσσαλονίκης.

Επίσκεψη της Δ’ τάξης στην Πυροσβεστική

0

Συγγραφέας: 4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | Κατηγορία Επισκέψεις | , στις 18-12-2019

Την Τρίτη 3 Δεκεμβρίου τα τμήματα Δ1 και Δ2 επισκέφθηκαν την Πυροσβεστική στη Μαρτίου. Ακολουθεί φωτογραφικό υλικό.

Καλά Χριστούγεννα

0

Συγγραφέας: 4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | Κατηγορία Γενικά | , στις 05-12-2019

Χριστουγεννιάτικο Bazaar του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων

0

Συγγραφέας: 4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | Κατηγορία Ανακοινώσεις | , στις 05-12-2019

Ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων του 4ου Δημοτικού Σχολείου Θεσσαλονίκης διοργανώνει Xριστουγεννιάτικο Bazaar το Σάββατο 14 και την Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2019 στην αίθουσα πολλαπλών εκδηλώσεων του σχολείου μας. Σε συνεργασία με το 1ο Σύστημα Ναυτοπροσκόπων βοηθάμε και στηρίζουμε τη Μέριμνα του Παιδιού και μαζεύουμε βιβλία για ηλικίες από 0 έως 12 χρόνων. Πληροφορίες στις εικόνες που ακολουθούν.

Γιορτή για την Επέτειο της Εξέγερσης του Πολυτεχνείου

0

Συγγραφέας: 4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | Κατηγορία Εκδηλώσεις | , στις 17-11-2019

Την Παρασκευή 15 Νοεμβρίου 2019 οι μαθητές του Δ1 και η δασκάλα τους κα Φαίη Θεμελή μας παρουσίασαν τη γιορτή που ετοίμασαν για την επέτειο της εξέγερσης του Πολυτεχνείου. Τα παιδιά με έναν ξεχωριστό τρόπο μας μετέφεραν το χρονικό του Πολυτεχνείου και έπειτα μας παρουσίασαν ένα απόσπασμα από την Ντενεκεδούπολη. Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς που συμμετείχαν στη γιορτή του σχολείου μας.

Πρόσκληση Πολυτεχνείου

0

Συγγραφέας: 4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | Κατηγορία Ανακοινώσεις | , στις 14-11-2019

Εκπαιδευτική Επίσκεψη της Δ’ τάξης στο Δίον

0

Συγγραφέας: 4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | Κατηγορία Επισκέψεις | , στις 30-10-2019

Την Τετάρτη 16 Οκτωβρίου 2019  οι μαθητές της Δ’ τάξης του σχολείου μας επισκέφθηκαν το Δίον και ξεναγήθηκαν  στο μουσείο και στο αρχαιολογικό πάρκο.