Παρουσίαση πρώτων βοηθειών από το ΕΚΑΒ

Την Τρίτη 23 Ιανουαρίου 2018 πραγματοποιήθηκε σε αίθουσα του σχολείου μας παρουσίαση-επίδειξη και συζήτηση σε θέματα πρώτων βοηθειών από τον εκπρόσωπο του ΕΚΑΒ Θεσσαλονίκης κ. Νικολαΐδη.

Ο κ. Νικολαΐδης κέρδισε το ενδιαφέρον των παρευρισκόμενων εκπαιδευτικών του σχολείου μας όχι μόνο με την ηλεκτρονική προβολή-παρουσίαση θεμάτων πρώτων βοηθειών, αλλά και με παραδείγματα σε θέματα πρώτων βοηθειών μιας και σας εανέφερε από την πλούσια εμπειρία του και με την επίδειξη και την πρακτική άσκηση που ακολούθησε.

Ο διευθυντής και το εκπαιδευτικό προσωπικό τον ευχαριστεί θερμά για την ανταπόκριση και για τον χρόνο που αφιέρωσε για να μας μεταβιβάσει ιδιαίτερα χρήσιμες γνώσεις σε θέματα πρώτων βοηθειών μιας και ως εκπαιδευτική αντιμετωπίζουμε καθημερινά παρόμοια ζητήματα αλλά και την κάλυψη των αποριών μας σε επείγοντα ζητήματα που προκύπτουν στο εσωτερικό και εξωτερικό περιβάλλον του σχολείου μας.