Εγγραφές

ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ 75-79

ΤΗΛΕΦΩΝΟ: 210.57.71.417

ΕΓΓΡΑΦΕΣ  ΣΤΟ  ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

Οι εγγραφές μαθητών πραγματοποιούνται από τη 2η ως τη 19η Μαΐου κάθε σχολικού έτους, για το επόμενο.

Για την εγγραφή νηπίων απαιτούνται:

1. Αίτηση εγγραφής από το γονέα (δίνεται και συμπληρώνεται στο σχολείο )
  2. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου, (αναζήτηση από το σχολείο)
  3. Ατομικό δελτίο υγείας νηπίου (δίνεται από το σχολείο, συμπληρώνεται από τον παιδίατρο/άλλους ιατρούς και επιστρέφεται στο αρχείο του σχολείου)
  4. Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας ή άλλου έγκυρου εγγράφου, όπου αποδεικνύεται ότι έχουν γίνει όλα τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  5. Λογαριασμός ΔΕΗ, ΕΥΔΑΠ ή άλλο έγγραφο στο όνομα ενός γονέα, όπου φαίνεται ο μόνιμος τόπος διαμονής του νηπίου.
  6. Υπεύθυνη δήλωση για την ασφαλή προσέλευση και αποχώρηση των νηπίων (περιέχεται στην αίτηση εγγραφής).

ΕΓΓΡΑΦΕΣ  ΣΤΟ  ΔΗΜΟΤΙΚΟ

Οι εγγραφές μαθητών ξεκινούν την 2η Μαΐου

α. Πιστοποιητικό γέννησης

β. Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

γ. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.).

δ. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο, κατά την κρίση του Διευθυντή του σχολείου, φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή.

ε. Βεβαίωση φοίτησης νηπιαγωγείου.

Η προϊσταμένη του νηπιαγωγείου

2 thoughts on “Εγγραφές

1. Καλησπέρα σας
    Κατ’ αρχάς να μας συγχωρέσετε για την καθυστέρηση της απάντησής μας – στο τέλος της σχολικής χρονιάς το πρόγραμμά μας είναι ιδιαίτερα γεμάτο και προτεραιότητα έχουν οι μαθητές που …αποφοίτησαν σήμερα!
    Η καινούρια σχολική χρονιά, σύμφωνα με την πληροφόρηση που έχουμε από τον τύπο προγραμματίζεται να ξεκινήσει στις 8 Σεπτέμβρη, ωστόσο όταν θα ανακοινωθεί επίσημα θα σας ενημερώσουμε με σχετική ανάρτηση (τις πρώτες μέρες του Σεπτέμβρη). Και φυσικά την πρώτη μέρα – ημέρα αγιασμού – τα νήπια και όλα τα παιδιά του δημοτικού συνοδεύονται από τους γονείς τους – κηδεμόνες.
    Ως τότε ενημερώστε στη μικρή σας για το νέο της σχολείο, χωρίς υπερβολές όμως, … και χαρείτε το καλοκαίρι!
    Καλό καλοκαίρι!

2. Καλησπέρα,

Υπάρχει καμία πληροφόρηση σχετικά με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς (2014-15) και τον αγιασμό; Μπορούν να παρευρεθούν και γονείς;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Μιχάλης Μαντάς