Κλειστά τα νηπιαγωγεία και την Πέμπτη

Κλειστά και την Πέμπτη τα Σχολεία του Δήμου Κορδελιού Ευόσμου
Λόγω των ακραίων καιρικών φαινομένων και της σφοδρής χιονόπτωσης και επειδή τα προβλήματα που προκάλεσε η κακοκαιρία παραμένουν, ο Δήμος Κορδελιού Ευόσμου με γνώμονα την ασφάλεια μαθητών και εκπαιδευτικών αποφάσισε όλα τα σχολεία της πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης να παραμείνουν κλειστά και την Πέμπτη 12 Ιανουαρίου.

Σημειώνεται πως για τη λειτουργία των σχολείων την Παρασκευή 13 Ιανουαρίου θα υπάρξει νέα ανακοίνωση.

Φωτογραφία του/της 3ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΕΥΟΣΜΟΥ

Σχετικά με 3ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΕΥΟΣΜΟΥ

Το 3ο Νηπιαγωγείο Ευόσμου βρίσκεται στη διασταύρωση των οδών Μακεδονίας και Νοταρά. Στο κτίριο συστεγαζόμαστε με το 6ο Νηπιαγωγείο Ευόσμου (ισόγειο)και το Β' Δημοτικό Παιδικό Σταθμό (ημιόροφος) ενώ, συναυλιζόμαστε με το 17ο Νηπιαγωγείο. Το σχολείο μας έχει δύο τμήματα: το ολοήμερο και το κλασικό.Είμαστε από τα τυχερά Νηπιαγωγεία γιατί διαθέτουμε αυλή με κηπάρια στα οποία φυτεύουμε λουλούδια και μυρωδικά.

Περισσότερες πληροφορίες
Κατηγορίες: Ανακοινώσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.