Συμβουλευτική γονέων

γονείς και παιδιά

Αρχικά, σας βοηθούμε να λύσετε ό,τι απορία έχετε σχετικά με την εκπαίδευση του παιδιού στο νηπιαγωγείο .

Αγαπητοί γονείς, για να φτάσουμε στο επιθυμητό επίπεδο συνεργασίας, σημαντικό είναι να γνωρίσετε το ρόλο σας μέσα στην οικογένεια καθώς και το ρόλο του σχολείου στη διαπαιδαγώγηση του παιδιού. Γι” αυτό μπορείτε να διαβάσετε τον οδηγό γονέα, που σας παραθέτουμε. Η συνεργασία γίνεται ακόμα πιο αναγκαία, όταν συμβαίνουν ανατροπές στην οικογενειακή κατάσταση, όπως ο χωρισμός των γονιών.

Η συμβολή σας στην εκπαίδευση του παιδιού είναι πολύ σημαντική. Χτίζετε τα θεμέλια της εξέλιξής του στη μαθητική του πορεία. Δείτε με ποιο τρόπο;

Αλλά και η εικόνα είναι χίλιες λέξεις. Δείτε λοιπόν σε ένα μικρό βίντεο, πόσο σημαντική είναι η στάση των γονιών για τη συμπεριφορά και τη διαμόρφωση χαρακτήρα του παιδιού. Γιατί τα μικρά παιδιά…..μιμούνται.  Δείτε το!