Πρόγραμμα εξετάσεων για ΤΕΦΑΑ στην Κοζάνη

Γραμμές υποστήριξης για τις Πανελλαδικές 2022

Αποτελέσματα Φοίτησης 2021-2022

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Σχολιάστε

Υγειονομική εξέταση και πρακτική δοκιμασία (Αγωνίσματα) των υποψηφίων για τα Τ.Ε.Φ.Α.Α.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΑΓΩΓΙΚΩΝ – ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2022

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Σχολιάστε

Τρίωρη συνέλευση και καρτελάκι υποψηφίων πανελλαδικών

Τη Δευτέρα 16 Μαΐου 2022, θα γίνει η τρίωρη συνέλευση που ζήτησε το δεκαπενταμελές από την 4η ώρα και μετά. Επίσης όσοι θα είναι υποψήφιοι για τις πανελλαδικές, μπορούν να έρχονται από την Γραμματεία του Σχολείου και να παίρνουν το καρτελάκι υποψηφίου υπογράφοντας ταυτόχρονα στην αντίστοιχη κατάσταση. Το ίδιο ισχύει και για τους απόφοιτους-υποψήφιους.

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τρίωρη συνέλευση και καρτελάκι υποψηφίων πανελλαδικών

Ολοκλήρωση προαύλιου χώρου στο σχολείο

Η νέα μορφή του προαύλιου χώρου του σχολείου είναι πλέον γεγονός. Ο Σύλλογος Διδασκόντων, οι εργαζόμενοι στο σχολείο, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων και οι μαθητές του σχολείου ευχαριστούν τον Δήμο Εορδαίας και ειδικότερα τον Σάββα Νικολιά, αλλά και τον εργολάβο Μίμη Βαφειάδη για τη συμβολή τους στην ολοκλήρωση του έργου.

Λήψη αρχείου

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ολοκλήρωση προαύλιου χώρου στο σχολείο

Λήψη αρχείου

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Προκήρυξη εισαγωγής σπουδαστών/σπουδαστριών στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού Ακαδημαϊκού Έτους 2022-23

Η ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ ΤΩΝ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΩΝ (Α’ ΛΥΚΕΙΟΥ)

Με μεγάλη προθυμία και χαρά επισκεφτήκαμε την Τρίτη 5/4/2022 το ναό της Αγίας Σκέπης.

• Υλοποιήσαμε την ομαδοσυνεργατική μάθηση.
  • Αναπτύξαμε διάλογο, ανταλλάξαμε σκέψεις και προβληματισμούς με τον ιερέα του ναού, πατέρα Θεόφιλο Φραγκουλίδη.
  • Διαμορφώσαμε κλίμα συνεργασίας και εμπέδωσης γνώσεων μέσω ερωτήσεων.
  • Πραγματοποιήσαμε το στόχο μας : κατανόηση και εξοικείωση σε θέματα λατρείας και ορθόδοξης πίστης.

Η Καθηγήτρια

Ζανίδου Βάγια

Skepi1

Skepi2

Skepi3Skepi4

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ ΤΩΝ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΩΝ (Α’ ΛΥΚΕΙΟΥ)

Επίσκεψη Αγάπης στον «Καλό Σαμαρείτη»

Καλός Σαμαρείτης 21/3/2022

ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑΜΕ, ΔΙΔΑΧΘΗΚΑΜΕ, ΕΜΠΝΕΥΣΤΗΚΑΜΕ

• Καθημερινά προσφέρονται 120 γεύματα και 45 πακέτα τρόφιμα για το σπίτι.
  • Μοναδική πηγή εσόδων οι χορηγίες και οι δωρεές.
  • Παλαιότερα λειτουργούσαν τμήματα πληροφορικής και ραπτικής.
  • Στην αίθουσα εκδηλώσεων γίνονται διαλέξεις και εκδηλώσεις.

Sam1

Sam3

• Φωτογραφίες μαγειρείου: εθελόντριες με ζήλο και ανιδιοτέλεια κοπιάζουν για την παρασκευή γευμάτων

Samaritis1  Samaritis5

• Προσφέρει πρότυπα που ωθούν σε δημιουργική δράση και ενισχύουν τη διάθεση προσφοράς.

Sam2

Όλα αυτά στην πρόσφατη επίσκεψη στο χώρο του Καλού Σαμαρείτη. Αντιπροσωπεία μαθητών μαζί με τους συνοδούς καθηγητές πρόσφεραν ένα χρηματικό ποσό που συγκεντρώθηκε από τους μαθητές του Λυκείου μας.

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Επίσκεψη Αγάπης στον «Καλό Σαμαρείτη»