Συμμετοχή Φιλολόγων σε δειγματική διδασκαλία

logo

Θέμα: Πρόσκληση για συμμετοχή Φιλολόγων σε δειγματική διδασκαλία και επιμορφωτική συζήτηση στο μάθημα «Νέα Ελλ. Λογοτεχνία» Α΄ Λυκείου (Παρασκευή 5-12-2014). Διοργάνωση σε συνεργασία: Σχολική Σύμβουλος Φιλολόγων Β. Καλοκύρη– 3ο ΓΕΛ Ηρακλείου (Υπεύθυνη Φιλόλογος: Μ. Φούρφη). Ηλεκτρονική Αίτηση συμμετοχής.
Αγαπητοί/-τές Συνάδελφοι,
Με γνώμονα την επικοινωνία και τη διάχυση της δουλειάς στην τάξη μεταξύ των Συναδέλφων Φιλολόγων, συνεχίζουμε τις δειγματικές διδασκαλίες στα φιλολογικά μαθήματα Γυμνασίου και Λυκείου.
Στο πλαίσιο αυτό, διοργανώνεται, σε συνεργασία με το 3ο ΓΕΛ Ηρακλείου, με διδάσκουσα τη Φιλόλογο κ. Μαρία Φούρφη, δίωρη δειγματική διδασκαλία στο μάθημα της Λογοτεχνίας (Α΄ Λυκείου ) και μία ώρα επιμορφωτική συζήτηση, την Παρασκευή 5 Δεκεμβρίου 2014, ώρα 9.00 π.μ. – 11.40 μ.μ. [2η και 3η ώρα διδασκαλία και 4η ώρα επιμορφωτική συνάντηση – συζήτηση]. Συντονισμός-Συμβουλευτική κατά την επιμορφωτική συζήτηση: Β. Καλοκύρη. Διαβάστε το άρθρο εδώ