Επίσκεψη σε raw food restaurant

vlcsnap-2017-04-26-15h15m04s750

Την Τρίτη 25 Απριλίου 2017 οι μαθητές του Project της Κας Φίλη “Καρποί της γης στην ορθόδοξη παράδοση” επισκέφτηκαν το raw food restaurant “Γη” στη Γλυφάδα όπου ενημερώθηκαν από τον υπεύθυνο του καταστήματος για τη φιλοσοφία της ωμοφαγίας και τα οφέλη της στην υγεία. Στη συνέχεια είχαν τη δυνατότητα να απολαύσουν αρκετές από τις συνταγές του μενού οι οποίες είναι φτιαγμένες με αποκλειστικά φυτικά και βιολογικά υλικά και πραγματικά ενθουσιάστηκαν με τις πρωτόγνωρες γεύσεις. Σύμφωνα με τον υπεύθυνο του καταστήματος είμαστε το πρώτο σχολείο που επισκέπτεται το raw vegan εστιατόριο “Γη”, το οποίο είναι ένα από τα ελάχιστα εστιατόρια αυτού του είδους στην Ελλάδα, και αυτό μας έδωσε ιδιαίτερη ικανοποίηση και επαλήθευσε με τον καλύτερο τρόπο τις επιλογές των επισκέψεων του σχολείου μας που προσπαθούν να μυήσουν τους μαθητές σε καινοτόμες και πρωτοποριακές ιδέες.