Εικόνα κεφαλίδας 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

Καλώς Ήρθατε στην Ιστοσελίδα μας

Άρθρο Μόνιμα στην Πρώτη Σελίδα

Στον ιστότοπο αυτό θα βρείτε νέα, ανακοινώσεις και πληροφορίες για το σχολείο μας 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ.
Επισκεφτείτε τις διάφορες σελίδες μας για να μάθετε περισσότερα.

Εκεί μπορείτε να βρείτε διάφορες χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με τους εκπαιδευτικούς που πλαισιώνουν το σχολείο μας, την προσβασιμότητα στο σχολείο μας, τον κανονισμό λειτουργίας, τα νέα του σχολείου μας και τα στοιχεία επικοινωνίας του.

Επιλογή πρακτορείου για το μαθητικό συνέδριο στο Μόναχο

Πρακτικό Διαγωνισμού για το μαθητικό συνέδριο στο Μόναχο

Πρόγραμμα επίσκεψης γονέων και κηδεμόνων για το σχολικό έτος 2024 – 2025

Σας ενημερώνουμε ότι έχει αναρτηθεί στην σελίδα μας το πρόγραμμα επίσκεψης γονέων και κηδεμόνων για το σχολικό έτος 2024 – 2025.

Ενημερωθείτε για τις ημέρες και ώρες επίσκεψης στην παρακάτω σελίδα:

Πρόγραμμα Επίσκεψης Γονέων για το σχολικό έτος 2024 – 2025

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για τη μετακίνηση μαθητών/τριών

bus logoΠρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για κατάθεση οικονομικής προσφοράς για την εκπαιδευτική εκδρομή στο πλαίσιο του 9ου Ευρωπαϊκού Μαθητικού Συνεδρίου για μαθητές/ήτριες και συνοδούς εκπαιδευτικούς του 3ου Γ/ΣΙΟΥ Ρόδου στο Μόναχο της Γερμανίας.

Το 3ο Γυμνάσιο Ρόδου διοργανώνει εξαήμερη επίσκεψη μαθητών/τριών του σχολείου και των συνοδών εκπαιδευτικών τους στο Μόναχο της Γερμανίας.

Για την διενέργεια των μετακινήσεων

ΠΡΟΣΚΑΛΟΥΜΕ

Τουριστικά – Ταξιδιωτικά Γραφεία να καταθέσουν προσφορά

Διαβάστε την πρόσκληση για περισσότερες πληροφορίες

Έντυπα για εγγραφή στην Α΄ Γυμνασίου

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

παρακάτω μπορείτε να βρείτε και να συμπληρώσετε τα απαραίτητα έντυπα για την εγγραφή των μαθητών στην Α΄Γυμνασίου.

Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή

Συμπληρώνεται από καρδιολόγο, παιδίατρο

Υπεύθυνη Δήλωση του 1ου Κηδεμόνα

Συμπληρώνεται από τον 1ο Κηδεμόνα

Υπεύθυνη Δήλωση του 2ου Κηδεμόνα

Συμπληρώνεται από τον 2ο Κηδεμόνα

Τα έγγραφα κατατίθενται στη σχολική μονάδα

Εξεταστέα Ύλη Περιόδου Ιουνίου 2024

Εξεταστέα Ύλη Μαθημάτων A΄ Τάξης

Εξεταστέα Ύλη Μαθημάτων Β΄ Τάξης

Εξεταστέα Ύλη Μαθημάτων Γ΄ Τάξης

Πρόγραμμα εξετάσεων Ιουνίου 2024 (3-17/6)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2024

Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΦΩΤΙΑ

b1Το τμήμα Β5 του σχολείου μας συναντήθηκε διαδικτυακά σήμερα 22 Μαΐου, στο πλαίσιο της ανάγνωσης του λογοτεχνικού βιβλίου  “Ο Άνθρωπος Φωτιά”, με τον συγγραφέα Κωνσταντίνο Πατσαρό.

Επίσκεψη στο Διεθνές Κέντρο Συγγραφέων και Μεταφραστών Ρόδου

met1
Οι μαθητές και μαθήτριες του τμήματος Β1 του σχολείου μας είχαν την ευκαιρία να επισκεφτούν το Διεθνές Κέντρο Συγγραφέων και Μεταφραστών Ρόδου στο πλαίσιο του προγράμματος Φιλαναγνωσίας.

Ενημέρωση για το φαινόμενο της έμφυλης βίας

em4

Στις 14 και 16 Μαΐου 2024 οι μαθητές και μαθήτριες της Γ’  τάξης του 3ου Γυμνασίου Ρόδου είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν από στελέχη του Συμβουλευτικού Κέντρου Γυναικών Ρόδου για το διαρκώς αυξανόμενο φαινόμενο της ενδοοικογενειακής βίας.

Εκπαιδευτική Επίσκεψη στο νησί της Χάλκης

xal3Στο πλαίσιο της εργασίας μας «πράσινη πόλη-πράσινο νησί» την οποία παρουσιάσαμε στο μαθητικό συνέδριο ELEMASYN στην Πράγα, επισκέφθηκαμε στις 25/4/2024 το νησί της Χάλκης, όπου συναντήσαμε εκπροσώπους του δήμου και περιηγηθήκαμε στο νησί και στο φωτοβολταϊκό πάρκο.

Σελίδα 1 από 6

Υποστηριζόμενο από blogs.sch.gr & Θέμα βασισμένο στο Lovecraft από τον Anders Norén