Έκθεση των κατασκευών Α’ και Β΄Γυμνασίου και βράβευση των μαθητών

Χθες πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη έκθεση της Τεχνολογίας για τη φετινή χρονιά. Ρολόγια και κανόνια, φωνόγραφοι, πικάπ και ραδιόφωνα διαφόρων εποχών, γεφύρια τοξοτά και γέφυρες καλωδιωτές, αυτοκίνητα, μαχητικά και επιβατικά αεροπλάνα, αερόστατα, τρακτέρ, τρένο, λεωφορείο, τροχόσπιτο, ποδήλατο και ζέπελιν, φωτογραφικές μηχανές, καράβια, φάροι και ανεμόμυλοι, λάπτοπ, τάμπλετ, κινητά και σταθερά τηλέφωνα, ραπτομηχανή, ηλεκτρική σκούπα, ψυγείο, φούρνος μικροκυμάτων, φωτιστικό, κονσόλα ήχου και χιονοδρομικό κέντρο, όλα έγιναν αντικείμενο θαυμασμού των μαθητών, καθηγητών και γονιών που επισκέφθηκαν την έκθεση!

Αναμνηστική φωτογραφία με τους βραβευθέντες μαθητές και μαθήτριες

Φωτογραφίες και επιπλέον πληροφορίες από την εκδήλωση μπορείτε να δείτε στο ιστολόγιο της Τεχνολογίας κάνοντας κλικ εδώ

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/3gympoli/2017/05/31/%ce%ad%ce%ba%ce%b8%ce%b5%cf%83%ce%b7-%cf%84%cf%89%ce%bd-%ce%ba%ce%b1%cf%84%ce%b1%cf%83%ce%ba%ce%b5%cf%85%cf%8e%ce%bd-%ce%b1-%ce%ba%ce%b1%ce%b9-%ce%b2%ce%84%ce%b3%cf%85%ce%bc%ce%bd%ce%b1%cf%83/