Δημοσιευμένο στις 19 Φεβρουαρίου 2015 – 12:27 μμ | από 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΑΜΙΑΣ (ΜΟΥΣΤΑΚΕΙΟ)

Το 3ο Γυμνάσιο Λαμίας στα πλαίσια των συνεχών δραστηριοτήτων και πρωτοβουλιών του σε συνεργασία με αναγνωρισμένους φορείς και με στόχο την διαφώτιση, την ευαισθητοποίηση και την καλλιέργεια παιδείας σε κρίσιμα κοινωνικά θέματα, πραγματοποίησε χθες 18/2/2015 ενδοσχολική ενημερωτική εκδήλωση με το “Ινστιτούτο Πρόληψης & Θεραπείας της βίας & Προώθησης της Ισότητας των Φύλων“, την Υπηρεσία

Επιμελητών Ανηκλίκων, το ΣΣΝ της ΔΔΕ Φθιώτιδας και το γραφείο Europe Direct του Δήμου Λαμιέων.
Η κα Ε. Φωτίου, Δικαστικός Ψυχολόγος, και ο κ. Ν. Καραγιαννίδης, Αστυνόμος ε.α., παρουσίασαν κι ενημέρωσαν ομάδα μαθητών της Α΄Γυμνασίου, μέσα από μια συμμετοχική, διαδραστική προσέγγιση, γύρω από το ευαίσθητο θέμα της βίας.

Ετικέτες:

1. Δεν υπάρχουν σχόλια προς “Στο 3ο Γυμνάσιο Λαμίας το “Ινστιτούτο Πρόληψης & Θεραπείας της βίας & Προώθησης της Ισότητας των Φύλων””