Δημοσιευμένο στις 25 Δεκεμβρίου 2014 – 3:31 μμ | από 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΑΜΙΑΣ (ΜΟΥΣΤΑΚΕΙΟ)

Ακολουθεί το δεύτερο θεατρικό από τους μαθητές του Γ1. Το σενάριο και τη σκηνοθεσία ανέλαβαν τα ίδια τα παιδιά της θεατρικής ομάδας. Να ευχαριστήσουμε, επίσης, και την μαθήτρια Ξανθούλα Θεοδοσίου η οποία προσέφερε μεγάλη βοήθεια στην προετοιμασία του θεατρικού.

Η ιστορία

Πρόκειται για μια νεόπλουτη οικογένεια η οποία, όπως θα διαπιστώσετε, έχει βλάχικες ρίζες. Παρόλα αυτά ζει σ΄ένα πολύ όμορφο σπίτι, διαθέτει μάλιστα και υπηρετικό προσωπικό. Κατά τη διάρκεια ενός γιορτινού οικογενειακού δείπνου θα την επισκεφθούν συγγενείς και φίλοι.

• Στο ρόλο του πατέρα ο Σπύρος Γουβάλας, της μητέρας η Αναστασία Κατσαρού.
  • Τα παιδιά ενσαρκώνουν ο Θάνος Καπνιάς και η Χριστίνα Ζάχου.
  • Τη Δανάη, τη μεγάλη κόρη της ορογένειας υποδύεται η Νικόλ Καλότυχου, ενώ τον φίλο της το γιατρό ο Νταμιάν Γκελόσι.
  • Την οικιακή βοηθό υποδύεται η Μαρία Κατσαρού.
  • Στο ρόλο της γιαγιάς ο Μιχάλης Βασιλείου και του παππού  ο Γαβριήλ Κοκόικα.
  • Στο ρόλο της Τζούλη, φίλη της μητέρας, η Χαρά Ηλιοπούλου.
  • Θα δούμε επίσης την Μαρία Σοφιανού να μας τραγουδάει τα κάλαντα ως μικρό παιδί.

Απολαύστε το θέαμα.

Ετικέτες:, , , , ,

1. Δεν υπάρχουν σχόλια προς “Χριστουγεννιάτικη γιορτή 3ου Γυμνασίου Λαμίας (Γ΄ μέρος). Η θεατρική ομάδα του Γ1 παρουσιάζει ένα θεατρικό σε σενάριο και σκηνοθεσία των ίδιων των μαθητών”